Postatybinis valymas: neriam į dulkių debesį - Nevark

Postatybinis valymas: neriam į dulkių debesį

Po remonto norisi kuo greičiau džiaugtis atsinaujinusiais namais. Deja, šį norą temdo tirštas statybinių dulkių debesis. Įprasto dulkių siurblio ir šluostės čia nepakaks. Kokios tuomet priemonės reikalingos valymui po remonto darbų? Kaip palengvinti postatybinį valymą ir ką galima padaryti dar prieš prasidedant remontui?

 

Jeigu planuose remontas, verta pradėti nuo patalpoje esančių baldų. Juos reikėtų uždengti brezentine medžiaga arba specialia apsaugine plėvele – šios medžiagos neleidžia dulkėms nusėsti ant baldų, lengvai neplyšta, o su apsaugine plėvele baldus uždengti nesunku, nes ji pati prilimpa. Verta nepagailėti ir kelių sluoksnių, kad baldai būtų 100% apsaugoti. Dengiant būtina atidžiai apžiūrėti kiekvieną kampelį, nepalikti atvirų vietų. Jeigu kambaryje, kurį remontuosite, yra spinta, pasirūpinkite sandariu visų durelių uždengimu – kitu atveju po remonto teks skalbti visą spintos turinį. Kuo daugiau paviršių pavyks sandariai uždengti, tuo mažiau valymo liks po remonto.

 

Kai darbai atlikti ir visos didžiosios statybinės atliekos pašalintos, ateina statybinių dulkių eilė. Neverta net bandyti jų išvalyti su įprastu dulkių siurbliu – šios dulkės daug smulkesnės, o jų surinkimui reikalingas specialiai tam pritaikytas siurblys. Tiesa, renkantis statybines dulkes surenkantį siurblį reikia atkreipti dėmesį, kokias dulkes reikės surinkti. Vieni siurbliai pritaikyti dirvožemio atliekoms, kalkėms, kiti – medienos, gipso, plytelių klijų, cemento ar betono dulkėms, treti tokioms pavojingoms medžiagoms, kaip asbestas ar pelėsis.

 

Išsiurbus visus paviršius prasideda plovimo darbai. Labai svarbu išplauti grindis ir nuvalyti nuo paviršių likusias statybines dulkes. Būtina plovimui parinkti tinkamas priemones, kurios būtų pritaikytos jūsų namuose esantiems paviršiams – juk nesinori sugadinti ką tik atnaujintų grindų. Sienų plauti negalima, taip tik apgadinsite ką tik nudažytą paviršių. Plaunant grindis, būtina naudoti valiklius, kurie tinka kalkėms bei prisitaiko prie šlapio valymo siurblių, kurie nusiurbia nešvarų vandenį su jame esančiomis surinktomis postatybinėmis kalkėmis. Po to grindis švariai perplauti vandeniu, jokiu būdu negalima leisti paviršiui uždžiūti, nes grindys džiūsta ir bąla, lieka ruožai.

 

Jeigu jūsų namuose yra parketas ar laminatas, ypatingai atsargiai elkitės su vandeniu, nes didelis drėgmės kiekis gali sugadinti grindis. Tokiu atveju grindis plaukite naudodami tik šiek tiek drėgnas šluostes. Valydami dulkes nuo baldų ar palangių, naudokite sudrėkintus rūgštiniame valiklyje skudurėlius, po to paviršių perplaukite švariu vandeniu. Jokiu būdu neleiskite paviršiui uždžiūti, nes liks sunkiai nusiplaunantys balti ruožai. Perplovus vandeniu, paviršių būtina nusausinti minkštu popieriniu rankšluosčiu ar mikropluošto šluoste. Didelė dulkių dalis nusėda ant langų, o ypač jų kampuose, todėl pasiruoškite jų valymui. Labai tikėtina, kad tai irgi teks padaryti ne vieną kartą.

 

Postatybinis valymas reikalauja nemažai pastangų bei laiko, todėl nepasigailėsite, jei šiam darbui samdysite specialistus. Taip ne tik sutaupysite laiko, bet ir būsite užtikrinti, kad bus naudojamos tinkamos valymui pritaikytos priemonės, o ir siurblio pirkti nereikės – tvarkytojai jį jau turės. Po remonto kvieskite į namus Nevark.lt tvarkytojų komanda ir švęskite darbų užbaigimą anksčiau!

 

Ko galiu tikėtis iš tvarkytojo?

Žemiau pateikiame informaciją, ko galima tikėtis iš Tvarkytojo suteikiamų valymo paslaugų. Pirmą kartą naudojantis platforma, rekomenduojame pasilikti namuose ir į juos asmeniškai įleisti Tvarkytoją.

One
Į bazinį namų valymą įeina
 • - Sausas dulkių nušluostymas nuo visų paviršių
 • - Drėgnas paviršių nuvalymas
 • - Visų grindų siurbimas ir valymas su šluota

rūbų džiaustymas, skalbyklės paleidimas, produktų rūšiavimas.

Two
Virtuvėje
 • - Virtuvės baldų paviršių nuvalymas iš išorės
 • - Buitinės technikos nuvalymas iš išorės
 • - Kriauklės ir spintelės po kriaukle išvalymas
 • - Šiukšlių išnešimas, šiukšliadėžės išplovimas
Three
Miegamajame
 • - Sutvarkoma ir paklojama lova
 • - Nuvalomos dulkės nuo visų paviršių

patalynės keitimas.

Four
Svetainėje, hole
 • - Nuo baldų, palangių ir technikos paviršių kruopščiai nuvalomos dulkės
 • - Nuvalomi laiptų turėklai ir pakopos
Five
Vonios kambaryje
 • - Vonios valymas
 • - Visų dušo kabinos paviršių valymas
 • - Klozeto ir bide valymas
 • - Kriauklės valymas, vandens maišytuvų išblizginimas
Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×