Patalpų valymas po remonto: kokius darbus reikia atlikti? | nevark.lt
blog

Patalpų valymas po remonto: kokius darbus reikia atlikti?

Būsto įrengimas ar remontas įprastai reiškia naują pradžią. Deja, šviežiai sukurtą namų grožį neretai užgožia dulkės, statybinių medžiagų atliekos bei dažų likučiai. Dalijamės, kokius svarbiausius darbus reikia atlikti po remonto, norint kuo greičiau džiaugtis namų jaukumu.

 

Jokių šiukšlių

Pirmas darbas, kurį privaloma atlikti, išleidus darbininkus iš patalpų arba patiems užbaigus remontą – išsinešti visas statybines atliekas ir kitas šiukšles, kurios ne tik gadina vaizdą, bet ir užima vietą bei kaupia papildomą purvą. Tai padarius, kaipmat pamatysite skirtumą ir galėsite imtis tolimesnių generalinio valymo darbų.

 

Grindų švara

Norint, kad namuose statybinių dulkių neliktų nė kvapo, o apie darbus atlikusius meistrus neprimintų jų pėdsakai, teks apsišarvuoti kantrybe, nes grindis reikės plauti tikrai ne vieną kartą. Pirmiausia rekomenduojama patalpą gerai išsiurbti, nepamirštant sunkiai pasiekiamų vietų, įvairių plyšių bei paviršių. Atsikračius didžiosios dalies dulkių, galima imtis grindų plovimo, kurį palengvins tinkamai parinktos priemonės. Sakoma, kad geriausias duetas grindims plauti yra mikropluošto šluostė ir vanduo. Vis dėlto, neapsieisite be rūgštinių priemonių, kurios neutralizuoja po statybų likusias kalkes. Svarbu laikytis ant priemonės buteliuko nurodytų instrukcijų, kad nepanaudotumėte per didelio valiklio kiekio ir nesugadintumėte grindų. Po to būtina grindis perplauti švariu vandeniu. Plaunant natūralaus medžio grindis, reikėtų nepersistengti su vandens kiekiu, kad paviršius nesideformuotų. 

 

Nepageidaujamos detalės

Kai svarbiausi dalykai sutvarkyti, galima imtis smulkmenų, kurios erzina ne ką mažiau nei ant palangių susikaupęs dulkių sluoksnis. Pavyzdžiui, dažų likučių ant langų ar durų rėmų ir kitų paviršių. Tobula, jeigu nešvarumų nelieka, tačiau dažniausiai realybė yra kitokia. Jiems nuvalyti reikia specialių priemonių ir žinių, todėl geriausias sprendimas yra patikėti postatybinį valymą profesionalams. Specifiniai įgūdžiai bei tinkamai parinkti cheminiai valikliai – tai, ko reikia, kad prisiminimai apie remontą liktų praeityje.

 

Langų valymas

Jeigu neseniai įsikėlėte į naujus namus, pro langus atsiveriantys vaizdai turi būti matomi tikrai ne per dulkių sluoksnį. Problema iškyla, jeigu gyvenate aukštai ir patiems valyti langus – nelengva užduotis. Be to, nuo dažų ir kitų remonto medžiagų likę nešvarumai kartais sunkiai pasiduoda įprastoms valymo priemonėms. Tačiau vargti patiems visai nebūtina, kai yra specialistų, kurie profesionaliai ir kokybiškai atliks langų valymą net ir po didžiulio remonto.

 

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×