Mitai apie natūralias valymo priemones | nevark.lt

Mitai apie natūralias valymo priemones

Tikriausiai daugelis iš mūsų kartais sulaukiame patarimų iš aplinkinių apie buities darbus – kada geriausia valyti langus, kokį dulkių siurblį verta įsigyti ar kokias priemones naudoti kalkėms valyti. Močiutės dažniausiai sako, jog geriausios priemonės yra natūralios, namuose randamos medžiagos – soda, actas, citrinos rūgštis ir pan. Nevark.lt specialistai griauna mitus apie liaudiškas valymo priemones bei pataria, kuo jas pakeisti.

 

(Ne)visagalė soda

Sodos yra kone kiekvieno namuose. Ji naudojama ne tik maistui gaminti, bet ir kaip valomoji medžiaga. Soda sugeria nemalonius kvapus, padeda nušveisti puodeliuose likusias apnašas nuo kavos ar arbatos. Tiesa, ši priemonė tinka toli gražu ne viskam dėl savo abrazyvių savybių – šveičiamosios dalelės gali subraižyti stiklo, veidrodžio ar kitą valomą paviršių.

 

Ar verta buityje naudoti actą?

Galima išgirsti nuomonių, kad actas gali atstoti daugelį valymo priemonių. Tai – ne visai tiesa. Jeigu turite daug laisvo laiko ir nesate jautrus kvapams, actas tiks, pavyzdžiui, kalkių  nuosėdoms dušo kabinoje valyti ar stiklinėms blizginti. Vis dėlto, šiandien parduotuvių lentynose galima rasti mažiau intensyvaus kvapo valymo priemonių, kurios yra ne tik efektyvesnės, bet ir draugiškos piniginei. Rekomenduojame rinktis jas, o actą geriau palikite maistui gardinti – mėsai marinuoti ar salotų užpilui gaminti. 

 

Citrinų rūgštis ar valiklis iš parduotuvės?

Citrinų rūgštis naudojama maisto, medicinos pramonėje bei buityje kaip valymo priemonė. Šią  medžiagą daugelis bando naudoti kalkių valymui, kvapų naikinimui ir net rūdžių šalinimui. Tiesa, specialistai pastarajam teiginiui labai nepritaria. Pasak ekspertų, naudoti citrinos rūgštį rimtiems nešvarumams – kainuoja daug laiko ir pastangų, o rezultatas ne visada tenkina. Citrinos rūgštis pasižymi silpnomis rūgštinėmis savybėmis, todėl ją naudojant, galima pašalinti tik nedidelius ir neįsisenėjusius nešvarumus.  Geriau rinktis profesionalias buitinės chemijos priemones, kurios savo sudėtyje turi paviršiaus aktyvių bei apsauginių medžiagų, todėl bet kuris paviršius bus apsaugotas nuo sugadinimo.

 

Daugiau informacijos apie buitinės chemijos pasirinkimą bei naudojimą rasite ČIA.