Buitinė chemija namuose: ką verta žinoti? | nevark.lt
blog

Buitinė chemija namuose: ką verta žinoti?

Norint namuose palaikyti švarą ir tvarką, privaloma turėti bent minimalų buitinės chemijos priemonių ir švaros įrankių arsenalą. Parduotuvių lentynos lūžta nuo priemonių gausos, todėl verta žinoti pagrindines taisykles, pagal kurias reikėtų rinktis buitinę chemiją savo namams.

 

Bazinės valymo priemonės ir įrankiai

Norint kruopščiai sutvarkyti namus, daugelio taip pamėgto siurblio-roboto nepakaks. Sunkiai pasiekiamas vietas, namų kampus ir siaurus tarpus padės pasiekti tik kokybiškas laidinis dulkių siurblys. Taip pat vertėtų nepamiršti ir apie grindų šepetį bei šluostes paviršiams valyti. Šiandien jų pasirinkimas – itin didelis. Galite įsigyti tiek mikropluošto rankšluostėlius, tiek specialiai lakuotiems ar kitiems paviršiams skirtas šluostes.

 

Kiekvieno sandėliuke turėtų būti bent dviejų grupių valymo priemonės – tualeto ir vonios valikliai bei riebalų valikliai. Pirmieji puikiai pasitarnaus norint pašalinti nešvarumus ir nemalonius kvapus vonios kambaryje, o riebalų valikliai padės panaikinti įsisenėjusias riebalų dėmes, esančias orkaitėje ar ant viryklės paviršiaus. Kalkėms pašalinti geriausia naudoti rūgštinius valiklius, tik vertėtų atsižvelgti į pH – jis neturėtų būti per žemas.

 

Universalūs valikliai – retai pasiteisinantis sprendimas. Tokios priemonės gali tikti nebent  smulkiems nešvarumams ar neįsisenėjusioms dėmėms šalinti. Rimtesnėms bėdoms spręsti derėtų rinktis priemones pagal paskirtį – atskirai naudoti vonios, virtuvės bei kitus valiklius.

 

Tekstilės valymą geriau patikėti specialistams

Pasitaiko atvejų, kai prie televizoriaus kramsnojami užkandžiai atsiduria ant sofos, o vakarėlio metu gurkšnojamas gėrimas – ant suknelės. Norėdami pataisyti situaciją, puolame valyti dėmę su po ranka pakliuvusiomis natūraliomis priemonėmis, tačiau padėtis tik blogėja... Audinys išblunka ar netgi suplyšta. Jeigu tai šviežia kavos dėmė, o rūbas yra skalbtinas, tikėtina, kad pakišus jį po vandeniu ir nedelsiant išskalbus, dėmė išsiplaus. Deja, ne visus drabužius galima skalbti, o baldus valyti tikrai sudėtinga. „Didesnė tikimybė, kad savarankiškai valant dėmė pasieks gilesnius audinio sluoksnius ir liks ilgam. Tokiu atveju rekomenduojame kreiptis į profesionalus, kurie turi baldams valyti skirtą įrangą bei priemones“ – pataria Nevark.lt švaros specialistai.

 

Saugus priemonių laikymas ir naudojimas

Visa buitinė chemija gali būti laikoma vienoje vietoje – spintelėje, lentynoje ar dėžėje, tačiau svarbu, kad ji nebūtų šalia maisto produktų ir būtų nepasiekiama vaikams. Taip bus išvengta alerginių reakcijų ar apsinuodijimų. Papildomų saugumo priemonių naudojant prekybos centruose įsigytas valymo priemones, nereikia, bet patartina dėvėti pirštines. 

 

Vis dėlto, norint, kad buitinės chemijos naudojimo patirtis būtų teigiama, vien perskaityti informaciją, esančią ant pakuotės, nepakanka. Tam reikia papildomų žinių, nes, pavyzdžiui, nuvalius metalinį vandens maišytuvą stipriu rūgštiniu valikliu ir palikus priemonę džiūti, galima negrįžtamai sugadinti čiaupo paviršių.

 

Namų tvarkymo ekspertai žino, kurias priemones galima derinti tarpusavyje, kokie valikliai tinka skirtingoms medžiagoms, paviršiams ir mažiausiai jiems kenkia. Todėl norėdami išvengti nesėkmių, patikėkite buities darbus Nevark.lt švaros specialistams.


 

 

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×