Generalinė tvarka: kaip organizuoti pavasarinio tvarkymosi darbus? | nevark.lt

Generalinė tvarka: kaip organizuoti pavasarinio tvarkymosi darbus?

Vis ryškiau pro langą šviečianti saulė ne tik džiugina šiluma, bet ir išryškina nešvarumus languose. Kasmet artėjant pavasariui suskumbame organizuoti generalinę pavasarinę tvarką. Norėdami tikslingai išnaudoti laiką ir neužgaišti tam visos savaitės, turėtume tinkamai pasiruošti bei susiplanuoti darbų tvarką. Patarimais, kaip tai padaryti, sutiko pasidalinti Nevark.lt tvarkymo paslaugų užsakymo centro tvarkytoja Dalia.

 

Nevark.lt jau daugiau nei metus dirbanti Dalia pataria generalinę tvarką pradėti nuo langų, jų rėmų bei palangių. Taip pat svarbu prisiminti, kad bet kokį tvarkymą reikėtų vykdyti nuo viršaus į apačią. Nuvalius langus galima griebtis spintų viršaus, karnizų. Dalia pasakoja, kad svarbu planuoti tvarkymosi procesą: „virtuvėje galima pirmiausia supurkšti orkaitės paviršių, kur užpurškus valiklį reikia palaikyti maždaug pusvalandį, todėl tuo tarpu galima išvalyti šaldytuvą, ar kriauklę“. 

 

Valant paviršius ant kurių paprastai nebūna sunkiai pašalinamų dėmių užtenka drėgnos šluostės, nereikia naudoti papildomų valiklių. Specialūs valikliai būtini langams, veidrodžiams, taip pat, žinoma, virtuvės bei vonios paviršiams ir kitoms įsisenėjusioms dėmėms. Valant paviršius su sunkiai pašalinamais nešvarumais Dalia rekomenduoja naudoti valiklio koncentratą, o visus kitus paviršius valyti koncentratą atskiedus.

 

Vykdant generalinį tvarkymąsi rekomenduojama pirmiausia nusiurbti ne tik grindis, bet ir čiužinius, taip pat atitraukti baldus, keletą kartų pervalyti paviršius po jais. „Čia ypač svarbus kruopštus ir nuodugnus valymas, kadangi šių paviršių nevalome dažnai, o įsisenėjusios dėmės gali sugadinti grindų dangą ar kilimą“, – pasakoja Dalia.

 

Paklausta, kiek laiko derėtų skirti nuodugniai generalinei pertvarkai, Dalia pataria nepagailėti tam visos dienos: „jeigu tvarkome, tarkime, 140 kvadratų patalpas tikrai galima suspėti per įprastą darbo dieną, t.y., 8 valandas“. Norėdami sutvarkyti visus namus nepamirškite prieš tai apgalvoti, kokių priemonių reikės bei nuo ko pradėsite darbus. Įsijunkite mėgstamos muzikos, paprašykite šeimos narių pagalbos ir generalinis pavasario tvarkymasis tikrai neprailgs!