Žolė gali būti žalesnė ne tik pas kaimyną: kaip prižiūrėti veją? - Nevark

Žolė gali būti žalesnė ne tik pas kaimyną: kaip prižiūrėti veją?

Vasarą nestinga ne tik pramogų, bet ir aplinkos tvarkymo darbų. Vienas jų – žolės priežiūra. Norintiems džiaugtis tvarkinga ir vešlia veja – Nevark specialistų patarimai.

 

Tinkama vejos priežiūra prasideda nuo tinkamų priemonių: čia svarbus  žoliapjovės pasirinkimas bei jos priežiūra. Atsižvelgiant į tai, kokio dydžio yra pjaunamas plotas, galima nuspręsti– rinktis elektrinę, mechaninę ar savaeigę žoliapjovę. Jeigu vejos plotas taisyklingos formos, nėra sunkiai prieinamų vietų – rinkitės savaeigę žoliapjovę. Jeigu žolė pjaunama kiemuose, kuriuose yra nemažai „kliūčių“ – sodinukų, netaisyklingos formos plotų –  verta pasvarstyti apie rankomis stumiamos ar nešiojamos žoliapjovės įsigijimą.

 

Įsigijus jūsų poreikius atitinkančią žoliapjovę būtina ją prižiūrėti bei nuolat valyti. Be to, pastebėjus, kad žolė nusipjauna netolygiai, reikia patikrinti, ar neatšipo žoliapjovės peiliai. Ilgesniam prietaiso tarnavimui padės ir tinkamas pjovimo laikas – nedarykite to po lietaus ar labai anksti ryte, kai žolė dar šlapia – užkimšite žoliapjovę. 

 

Žolės pjovimas – neabejotinai svarbu, o kas dar? Tręšti, tręšti, tręšti! Štai ko neabejotinai reikia išpuoselėtai vejai. Kaip tai padaryti? Galite naudoti specialias vejos trąšas, kurios gali būti pavasarinės, rudeninės, naikinančios samanas ir t.t. Rinktis jas reikėtų pagal sezoną (nenaudoti pavasarinių ar rudeninių trašų vasarą) bei pagal turimos vejos būklę – jei prisiveisė piktžolių ar samanų, geriausia naudoti joms naikinti skirtas trąšas. Dar vienas, natūralus tręšimo būdas – palikti nupjautą žolę ant pievos bent kelioms valandoms ir tik vėliau ją sugrėbti. Tokiu būdu žemė apsirūpins žolės augimui reikalingu azotu.

 

Be azoto, vešliai vejai reikalinga ir drėgmė. Bent kartą per savaitę gausiai laistoma žolė nenudžius ir nepraras sodriai žalios spalvos. Laistymo dažnumą parinkite pagal orus: ypač karštą ir sausą vasarą nepagailėkite daugiau vandens.

 

Dar vienas akis džiuginančios vejos recepto ingredientas – aeravimas. Jo metu su specialiais prietaisais daromos įvairaus gylio bei skersmens duobutės. Po aeravimo vejos dirvožemis prisisotina deguonies, žolė auga vešlesnė. Aeravimą reikėtų atlikti kartą per du metus, priklausomai nuo vejos būklės – šis procesas padeda atsigauti išmindžiotai žolei. Aeravimui galima naudoti specialius prietaisus, tam skirtus batus ar šakę. 

 

Tvarkinga veja reikalauja nemažai priežiūros, tačiau galutinis rezultatas nenuvils. O jeigu tinkamai žolės priežiūrai pristigote laiko, o žolės pjovimas ir aeravimas neskamba, kaip smagūs laiko praleidimo būdai, kreipkitės į Nevark.lt specialistus, kurie atvyks pas jus ir pasirūpins jūsų veja!

 

Ko galiu tikėtis iš tvarkytojo?

Žemiau pateikiame informaciją, ko galima tikėtis iš Tvarkytojo suteikiamų valymo paslaugų. Pirmą kartą naudojantis platforma, rekomenduojame pasilikti namuose ir į juos asmeniškai įleisti Tvarkytoją.

One
Į bazinį namų valymą įeina
 • - Sausas dulkių nušluostymas nuo visų paviršių
 • - Drėgnas paviršių nuvalymas
 • - Visų grindų siurbimas ir valymas su šluota

rūbų džiaustymas, skalbyklės paleidimas, produktų rūšiavimas.

Two
Virtuvėje
 • - Virtuvės baldų paviršių nuvalymas iš išorės
 • - Buitinės technikos nuvalymas iš išorės
 • - Kriauklės ir spintelės po kriaukle išvalymas
 • - Šiukšlių išnešimas, šiukšliadėžės išplovimas
Three
Miegamajame
 • - Sutvarkoma ir paklojama lova
 • - Nuvalomos dulkės nuo visų paviršių

patalynės keitimas.

Four
Svetainėje, hole
 • - Nuo baldų, palangių ir technikos paviršių kruopščiai nuvalomos dulkės
 • - Nuvalomi laiptų turėklai ir pakopos
Five
Vonios kambaryje
 • - Vonios valymas
 • - Visų dušo kabinos paviršių valymas
 • - Klozeto ir bide valymas
 • - Kriauklės valymas, vandens maišytuvų išblizginimas
Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×