Atsisveikiname su žieminiais drabužiais: kaip juos paruošti kitam sezonui? | nevark.lt

Atsisveikiname su žieminiais drabužiais: kaip juos paruošti kitam sezonui?

Orai vis šiltėja, tad žieminiai drabužiai pamažu keliauja į spintą, o jiems vietą užleidžia pavasariniai paltai ir striukės. Nevark.lt specialistai pasakoja, kaip reikia pasirūpinti rūbais, kurių nenaudosime ilgus mėnesius.

 

Svarbiausia – švara

 

Per sezoną visi lauko drabužiai – paltai, kailiniai, kepurės, batai – prisigeria nešvarumų. Nors žieminiai rūbai gali atrodyti gerai ir po kasdienio nešiojimo, net jei ant jų nesimato jokių išorinių dėmių, juos išvalyti prieš kabinant į spintą tiesiog būtina. Rūbai prisigeria kvapų, nešvarumų, todėl juos į spintą pakabinę nevalytus, per vasarą tik „rauginsite“ nešvarumus.

 

Jei rūbo etiketėje rekomenduojama jo švarą patikėti valyklai – taip ir padarykite. Bandydami savarankiškai išvalyti paltus ar kailinius galite juos sugadinti, todėl nepraleiskite pro akis etiketėje pateiktos informacijos. Užsakę drabužių valymo paslaugą Nevark.lt galėsite nesirūpinti, kaip atrasti laiko kelionei į valyklą – drabužius paimsime ir išvalę pristatysime atgal į pageidaujamą vietą. 

 

Žieminius batus taip pat reikėtų gerai išvalyti: pasirūpinti bato paviršiumi, kuris gali būti pažeistas druskų, kuriomis barstomi slidūs keliai. Taip pat verta pasirūpinti batų vidumi – nemalonaus kvapo atsikratyti padeda actu suvilgyta vata. Ją palaikę batų viduje keletą valandų, išimkite ir sudėkite batus į dėžę.

 

Pakankamai erdvės

 

Jei tik yra galimybė, žieminius rūbus laikykite pakabintus, nepakuokite jų į plastmasines dėžes ar plastikinius maišus. Taip jie gali prarasti savo formą, ko vėliau nepavyks atstatyti. Jei vis dėlto neturite, kur kabinti visų savo žieminių paltų, pakuokite rūbus į kartonines dėžes, tačiau smarkiai jų nesuspauskite, palikite šiek tiek erdvės.

 

Prieš paliekant rūbus kabėti, taip pat ir prieš pakuojant, svarbu įsitikinti, kad jie visiškai sausi, antraip jūsų mylimas paltas ims skleisti nemalonų kvapą, ar dar blogiau, jį gali apnikti pelėsis. Paltus ar kailinius galite laikyti medžiaginiuose rūbų maišuose, į juos ar į paties rūbo kišenes verta pridėti priemonių nuo kandžių.