Bobų vasaros palydovai: kaip atsikratyti vorų? | nevark.lt
blog

Bobų vasaros palydovai: kaip atsikratyti vorų?

Ruduo atneša ne tik lietingus orus, bet ir saulės spinduliais džiuginančią Bobų vasarą. O kartu su ja visi namų ir terasų kampai pasipuošia voratinkliais. Kaip kovoti su neprašytomis puošmenomis? Pasakoja Nevark.lt specialistai.
 

Su vorų antplūdžiu susiduriama keletą kartų per metus: vasaros pradžioje bei rugsėjo gale, kai orai staiga sušyla. Tuomet vorai, priklausomai nuo jų rūšies, pradeda regzti tinklus namų viduje arba sode, darže. Tiesa, Lietuvoje nėra žmogui pavojingų vorų, tačiau susidūrimas su šiais gyviais nėra malonus.
 

Norint išvaikyti vorus iš namų, galima naudoti eterinius aliejus, actą – vorams nepatinka stiprus kvapas, todėl naudojant šias priemones, bent laikinai nuo jų apsiginsite. Pasirinkus tokį vorų atbaidymo būdą teks dažnai keisti kvapus ar naudoti actą, nes vorai jautrūs tiks išties stipriems kvapams.
 

Kitas prevencinis būdas – dažnas tvarkymasis. Vorai mėgsta įsikurti kampuose, mažose landose, tarpuose, ant karnizų, todėl tvarkydami namus nepraleiskite nė vieno plotelio. Jei namie jau yra vorų, tvarkytis vertėtų dar dažniau – vorai greitai rezga naujus tinklus.
 

Norėdami gerai veikiančios apsaugos, galite kviesti Nevark.lt specialistus, kurie naikina vorus specialiais piretroidais. Pastarieji gali būti naudojami tiek lauke, tiek viduje. Tiesa, patalpose naudojama priemonė yra bekvapė, todėl nesukelia jokio diskomforto namo gyventojams. Po specialistų apsilankymo vorai nesirodo apie mėnesį ar pusantro, tad norint nesusidurti su vorų antplūdžiu rekomenduojama naudotis paslauga keletą kartų per sezoną.

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×