Visuomet švari kaitlentė: kaip ją valyti ir prižiūrėti? | nevark.lt
blog

Visuomet švari kaitlentė: kaip ją valyti ir prižiūrėti?

Ar žinojote, kad kaitlentės valymas dažnai paminimas nemėgstamiausių namų ruošos darbų trejetuke? Taip yra todėl, kad įprastai kaitlentė valoma ne iš karto po maisto gaminimo, o po dienos, savaitės... kartais net ir mėnesio. Sužinokite, kaip palengvinti šį darbą ir nuolat palaikyti kaitlentę švarią!

 

Kartojimas – ne tik mokslų motina

Daugelis žino, kad nuolat kartojant tam tikrą veiksmą, jis virsta įpročiu ir nekelia tiek vargo, kaip įprastai. Pavyzdžiui, reguliariai sportuojant kelias savaites, treniruotės ilgainiui virsta malonumu, o ne kančia ir kūnas tarsi savaime nustatytu laiku yra pasiruošęs sportuoti. Šią metodiką drąsiai galima taikyti ir atliekant buities darbus, pavyzdžiui, įvesti namuose taisyklę – visuomet po gaminimo nuvalyti kaitlentę (palaukus, kol ji atvės!). Tokiu atveju tvarkant virtuvę jums liks mažiau darbo.

 

Taip pat norint, kad kaitlentė kuo ilgiau išliktų švari, svarbu atkreipti dėmesį į dar keletą detalių, pavyzdžiui – nestatyti šlapių keptuvių ar puodų ant stiklo keramikos paviršiaus. Jeigu indo dugnas yra drėgnas, kaistant paviršiui gali susidaryti baltos spalvos apnašos, kurias vėliau sunku pašalinti. Todėl rekomenduojama prieš dedant puodą ar keptuvę ant viryklės, nusausinti indo apačią. Ji turi būti ne tik sausa, bet ir švari, kad nešvarumai neprisviltų.

 

Tinkamos priemonės bei įrankiai

Norint ne tik efektyviai išvalyti kaitlentę, bet ir nepakenkti jos paviršiui (ypač stiklo keramikos), derėtų rinktis švelnias kempinėles, kurios jo nesubraižytų. Sunmiau pašalinamoms dėmėms įveikti galite rinktis specialius keramikinių kaitlenčių grandiklius.

 

Patartina nenaudoti tos pačios kempinėlės, kurią naudojate indams plauti, nes pastaroji gali ant kaitlentės paviršiaus palikti riebalų ar maisto likučių, kuriems prisvilus, valymas dar labiau apsunks.

 

Besiruošiant dujinės viryklės valymui, nepamirškite nuvalyti tiek metalinį kaitlentės paviršių, tiek groteles bei degiklių gaubtus. Tam prireiks riebalus šalinančio valiklio, kempinėlės, o grotelėms galite naudoti šiurkštesnę, metalo kempinėlę.

 

Vis dėlto, jeigu jums trūksta laiko buities darbams atlikti – atsipalaiduokite, prisėskite ir užsisakykite Nevark.lt profesionalų paslaugas. Be to, užsisakę namų tvarkymą, gali papildomai pasirinkti tokias paslaugas, kaip: orkaitės valymą, šaldytuvo vidaus valymą, skalbinių lyginimą ir daug kitų!

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×