Užuolaidų priežiūros patarimai: ar viską galiu pats? | nevark.lt
blog

Užuolaidų priežiūros patarimai: ar viską galiu pats?

Užuolaidas, kaip ir langus, daugelis puola skalbti ar valyti pavasarį. Taip vyksta dėl nežinojimo, kada tai reikia daryti, dėl per sudėtingos užuolaidų priežiūros ar ilgai trunkančio bei varginančio nukabinimo / užkabinimo. Deja, kartą per metus skalbti užuolaidas – tikrai negana. Kad šis darbas nebūtų atidėliojamas, dalijamės praktiniais užuolaidų priežiūros patarimais.

 

Būtina skalbti

Užuolaidose kaupiasi dulkės, žiedadulkės ir kiti nešvarumai, galintys sukelti įvairias kvėpavimo takų ligas. Todėl jas būtina skalbti bent du kartus per metus, o esant galimybei ir dažniau. Pasak ekspertų, nešvarumai, labiausiai kaupiasi medvilninėse, taip pat iš storesnių audinių ar iš kelių medžiagos sluoksnių sudarytose užuolaidose.

 

Skalbiant dienines užuolaidas, svarbu atsižvelgti į audinį, iš kurio jos pasiūtas. Šilkas yra lepesnis – jo nerekomenduojama skalbti skalbimo mašinoje. Šio audinio užuolaidas geriausia valyti rankiniu būdu, kad nesugadintumėte. Medvilnė gali būti skalbiama. Be to, kuo šviesesnės yra užuolaidos, tuo aukštesnėje temperatūroje jas galite skalbti. Baltoms užuolaidoms tinkanti temperatūra siekia net iki 90 laipsnių. Skalbimo mašinoje gali būti skalbiamas ir lino audinys. Jis yra tvirtas ir atsparus aukštai temperatūrai, tad lino užuolaidas galite skalbti iki 90 laipsnių temperatūroje. Poliesterio užuolaidas rekomenduojamas skalbti 60 laipsnių temperatūroje. Naktines užuolaidas ir romanetes rekomenduoja valyti sausuoju būdu valykloje, kad nepakistų audinio spalva ar forma.

 

Vis dėlto, dažniausiai problema slypi ne temperatūroje, o užuolaidų dydyje. Ne visos skalbimo mašinos yra pajėgios sutalpinti didelių gabaritų tekstilės gaminius. Be to, sunku rasti vietą, kur jas būtų galima padžiauti. Išsisukti iš padėties galima užuolaidas pakabinus atgal ant karnizo, tačiau tokiu atveju reikia įsitikinti, kad jis pats yra švarus.

 

Nuolatinė švara

Nors užuolaidas patariama skalbti bent du kartus per metus, reikėtų nepamiršti jų reguliariai valyti. Tai patariama daryti bent kartą per dvi savaites. Tokiu atveju mažiau kaupsis dulkės, šviesa geriau sklis per audinį ir bus mažiau žalos sveikatai. Problema kyla, kai reikia jas nukabinti ir užkabinti – rankų ir nugaros skausmas vėliau ilgai primena, koks darbas buvo atliekamas. Be to, šiam veiksmui neretai prireikia kopėčių, kuriomis lipti drąsu ne kiekvienam. Nenorint prieš valymą nukabinti užuolaidų, rekomenduojama dulkes nusiurbti dulkių siurbliu arba drėgna šluoste.

 

Taigi, užuolaidų valymas gali būti nemenkas iššūkis. Tad jeigu jūsų užuolaidos netelpa į skalbimo mašiną, neturite vietos, kur jas padžiauti ar tiesiog neturite laiko šiam darbui atlikti, užsisakykite užuolaidų valymo su nukabinimu / užkabinimu paslaugą. Kvieskite Nevark.lt profesionalus, kurie atvyks į nurodytą vietą, nukabins užuolaidas, romanetes ar žaliuzes, jas profesionaliai išplaus ar išvalys, išlygins, atveš ir pakabins atgal.

 

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×