Tvarka virtuvėje: kaip pasilengvinti savo kasdienybę? | nevark.lt
blog

Tvarka virtuvėje: kaip pasilengvinti savo kasdienybę?

Virtuvę drąsiai galima vadinti ta namų vieta, kurioje tvarkos niekada nebus per daug. Juk vos tik pagaminus maistą, kriauklė užsipildo indais, spintelės prašosi būti nuvalytos, o ką jau kalbėti apie jų vidų, kuriam sutvarkyti tikrai ne visada randame laiko... Dalijamės keliais patarimais, kurie palengvins jūsų buities rutiną ir leis nuolat palaikyti tvarką virtuvėje.

 

Paviršių valymas

Švarūs, indais nenukrauti, paviršiai – vaizdas, kurį norisi matyti vos tik įžengus į virtuvę. Tam, kad virtuvėje visada būtų švaru ir neatsirastų nepageidaujamų svečių – maistinių musyčių ar tarakonų – visada po maisto gaminimo nuvalykite paviršius. Nepalikite trupinių, riebalų dėmių ar, pavyzdžiui, padažo likučių. 

 

Indaplovės švara

Tam, kad indaplovė iš tiesų taptu ne priešu, o ištikimu pagalbininku, rekomenduojame į savo gyvenimą įtraukti jos pakrovimo–iškrovimo rutiną. Vakare, kai indaplovė jau pilna nešvarių indų, įjunkite plovimo programą ir galite eiti miegoti ar užsiimti savo reikalais. Tuomet ryte pirmasis darbas turėtų būti – iškraustyti indaplovę ir sudėti švarius indus į vietas. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti sunku atlikti šiuos veiksmus reguliariai, tačiau, susiformavus įpročiui, pamatysite, kad tai labai prisideda prie bendros tvarkos virtuvėje.

 

Grupuokite daiktus

Ar girdėjote legendų apie maišą su maišeliais? Taip, jis egzistuoja daugelyje namų ūkių, tačiau tai nėra blogai. Tiesa, šiandien vis labiau pereinama prie popierinių maišelių, kuriuos grupuoti šiek tiek sudėtingiau, tačiau principas gali išlikti toks pats – sulankstykite maišus ir įdėkite į kito maišo vidų. Neprikaupkite per daug. Tiek popierinius, tiek plastikinius maišus galite išmesti į rūšiavimui skirtus konteinerius.

 

Grupavimas svarbus ir spintelių bei stalčių viduje. Pavyzdžiui, dažniau naudojami prieskoniai, indai ar įrankiai turėtų būti lengviau pasiekiami, kitus galima padėti toliau. Daiktai, kurie yra naudojami kartą ar kelis per metus, drąsiai gali savo eilės laukti spintelės gilumoje. Bendrą tvarką palaikyti padės įvairios dėžutės.

 

Kas slepiasi jūsų šaldytuve?

Tikriausiai daugeliui dingtų apetitas atsidarius šaldytuvą ir pajautus sugedusio maisto kvapą... Būtent todėl reikėtų nepamiršti ne tik papildyti jį maistu, bet ir atsikratyti pasenusių maisto produktų. Atkreipkite dėmesį, kad, pavyzdžiui, supelijus duonos krašteliui, negalima valgyti ir kitų, iš pažiūros sveikų, jos riekių. Ant jų gali būti jau nusėdusios pelėsio sporos, kurių nematome plika akimi, tad išauga rizika apsinuodyti. Nepamirškite reguliariai valyti šaldytuvą – taip palaikysite ne tik jo švarą, bet ir higieną.

 

Nors labai svarbu turėti tam tikrus tvarkymosi įpročius, kartais į veidą smogia realybė su visai kitais, su buitimi nesusijusiais, planais bei darbais. Tad jeigu pritrūkstate laiko virtuvės (ir ne tik) švarai palaikyti, kreipkitės į Nevark.lt specialistus, kurie pavers jūsų namus vieta, į kurią gera sugrįžti!

 

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×