Spintos tvarka: kaip ją pasiekti ir palaikyti? | nevark.lt

Spintos tvarka: kaip ją pasiekti ir palaikyti?

Namų tvarkymas – užduotis, kurią visi atlieka skirtingai. Tačiau tikriausiai daugelis sutiktų, jog drabužių spinta rečiau sulaukia tvarkymo eilės nei, pavyzdžiui, virtuvės paviršiai ar nešvarūs indai. Nevark.lt ekspertai dalijasi, kaip pasiekti tobulą spintos tvarką ir kaip ją palaikyti.

 

Pradėkite nuo revizijos

Dvi pagrindinės su drabužių spinta susijusios problemos – trūksta vietos ir nėra ką apsirengti. Tiek pirmuoju, tiek antruoju atveju pagelbės spintos revizija, nes neretai dalį spintos užima suknelės, kurias dar kur nors apsivilksiu, megztiniai, kuriuos gaila išmesti ar kelnės, kurios jau mažokos, tad kam nors atiduosiu. Patarimas – išimkite visus drabužius ir sudėliokite į krūveles pagal nešiojimo dažnumą bei sezonus (vėliau bus galima juos suskirstyti dar smulkiau).

 

Nebijokite atsikratyti nenešiojamų arba rečiau nešiojamų drabužių, juk šiandien egzistuoja nemažai būtų juos panaudoti – prastesnės būklės išrūšiuokite ir išmeskite į tekstilės konteinerį, o geresnės galite perleisti kitiems – atiduoti arba parduoti.

 

Pagrindiniai tvarkos principai

Pirmiausia, drabužiai skirstomi į kabinamus ant pakabų ir laikomus lentynose. Kabinti reikėtų sukneles, sijonus, marškinius, kostiumus, švarkus bei lauko drabužius – paltus, striukes ir pan. Vertikaliai laikomi rūbai užima mažiau vietos, ne taip lamdosi bei yra gerai matomi. Ko geriau nekabinti? Medvilninių drabužių, nes jie gali ištįsti ir prarasti savo formą.

 

Spintoje laikomi drabužiai turėtų būti sudėlioti jums patogia tvarka. Vieniems tai – skirstymas pagal spalvas, kitiems – pagal drabužių tipą ar nešiojimo dažnumą. Pastarasis kriterijus tikrai svarbus, nes kuo toliau bus paslėpti dažnai nešiojami drabužiai, tuo greičiau spintoje vėl įsivyraus betvarkė.

 

Spintos tvarkymas užima nemažai laiko, tačiau kartkartėmis tikrai naudinga apsivalyti, kai kurie tai netgi prilygina meditacijai. Skirkite laiko tobulai drabužių tvarkai, o kitus buities rūpesčius palikite specialistams. Buities paslaugų platformoje Nevark.lt galite užsisakyti namų tvarkymo, kilimų plovimo, santechniko, elektriko ir daug kitų paslaugų.