Santechnikos gedimai: kodėl taip nutinka? | nevark.lt

Santechnikos gedimai: kodėl taip nutinka?

Žmonės, dirbantys santechnikos srityje kasdien susiduria su įvairiais iššūkiais ir pagalbos šauksmais: užsikimšo kriauklė, klozete nenusileidžia vanduo, varva čiaupas ar dar blogiau – sprogo vamzdžiai. Su vienu ar kitu santechnikos gedimu tikriausiai esate susidūrę ir jūs. Dalinamės, kodėl taip nutinka ir kaip spręsti tokias problemas.

 

Užsikimšo vamzdžiai? Tik nedarykite šios klaidos

Kriauklė, vonia ar tualetas gali užsikimšti dėl kelių priežasčių, tačiau dažniausia iš jų – įvairios šiukšlės ir kiti nešvarumai kanalizacijos vamzdžiuose. Ilgainiui maisto atliekos, riebalai, muilo nuosėdos bei plaukai kaupiasi vamzdžiuose ir juos užkemša. Taip pat kai kurie į kriauklę pila aliejaus likučius ar į klozetą meta drėgnas servetėles – to daryti negalima, jeigu nenorite susidurti su santechnikos problemomis. Išvardintieji veiksniai ne tik trukdo vandeniui nubėgti, bet ir dažnai sukelia nemalonius kvapus.

 

Ką daryti? Jei su tuo susidūrėte pirmą kartą, galite pabandyti keletą nesudėtingų būdų, kurie galbūt padės atkimšti vamzdžius. Jums gali padėti karštas vanduo – užvirinkite paprasto vandens ir po truputį, neskubėdami pilkite jį į kriauklę ar tualetą. Karštas vanduo turėtų padėti ištirpdyti susikaupusius riebalus bei kitus nešvarumus. Svarbu – nenaudokite agresyvių vamzdynų valymo priemonių, nes šios ėda ne tik purvą, bet ir pačius vamzdžius, tad po kelių tokios priemonės panaudojimų, gali tekti juos keisti. Dar viena priemonė, kuri tikrai pravers – santechninė pompa, tačiau ji tėra laikinas problemos sprendimas.

 

Ar tikrai varvantis čiaupas gali palaukti?

Vandens varvėjimą iš maišytuvo gali sukelti įvairios problemos, pavyzdžiui, susidėvėjusi arba pažeista veržlė, tarpinė ar kiti mechanizmai. Dažname namų ūkyje varvančio čiaupo problema lieka paskutinėje vietoje, nes ai, gi čia smulkmena, netrukdo. Bet ar tikrai? Galbūt ne visi žino, tačiau čiaupas, varvėdamas vieno lašelio per sekundę greičiu, gali išeikvoti iki 20 litrų vandens per dieną. Tad kuo ilgiau jo nesutaisote, tuo daugiau vandens iššvaistote...

 

Jeigu turite santechnikos žinių bei reikiamus įrankius, galite bandyti taisyti čiaupą savarankiškai. Pirmiausia, užsukite vandenį, išardykite maišytuvą ir apžiūrėkite, galbūt pamatysite, kurias jo dalis (o gal ir jį visą) reikėtų keisti. Vis dėlto, patikimesnis, laiko bei nervų sutaupysiantis būdas yra tiesiog kreiptis į santechnikos specialistą, kuris atvykęs greitai identifikuos ir išspręs jūsų problemą.

 

Trūko vamzdžiai? Neapsieisite be specialisto

Tiek daugiabučiuose, tiek privačiuose namuose esantys vamzdžiai gali prakiurti dėl įvairių priežasčių. Viena tokių – senėjimo procesai bei korozija. Laikui bėgant net ir aukštos kokybės vamzdynai dėvisi ir tampa labiau pažeidžiami. Taip pat ilgainiui vamzdžius paveikia aukštas vandens slėgis, temperatūros pokyčiai, fizinė (remonto darbai) ir cheminė žala (jau minėtosios į kriauklę ar tualetą pilamos maisto, kosmetikos ar kitos atliekos).

 

Jeigu jūsų bute ar name prakiuro vamzdžiai, svarbiausia reaguoti greitai – nedelsiant sustabdyti vandens tiekimą, kitaip tariant, užsukti vandenį ir, jeigu, potvynis namuose jau prasidėjęs, surinkti vandenį nuo grindų, baldų paviršių. Kitas žingsnis – iškviesti santechniką. Tai atlikti būtina, nes specialistas turi įvertinti problemos dydį, grėsmę jums bei kaimynams. Na, o pats taisymas akivaizdžiai bus greitesnis ir kokybiškesnis, jei darbo imsis profesionalas.

 

Užklupus šiems ar kitiems santechnikos rūpesčiams, kreipkitės į Nevark.lt specialistus – užpildykite platformoje esančią užklausą ir vos per 1 val. sulaukite santechnikos meistrų pasiūlymo.