Proginių drabužių priežiūra šventei pasibaigus | nevark.lt
blog

Proginių drabužių priežiūra šventei pasibaigus

Artėja vestuvių, krikštynų ir kitų vasaros sezono švenčių maratonas, tad proginės aprangos tema tampa itin aktuali. Rasti patarimų, kaip rengtis per skirtingas šventes, nesudėtinga. O štai teisingas proginių drabužių valymas ir jų priežiūra gali tapti iššūkiu. 

 

Dėvėjote? Valykite!

Sukneles, kostiumus ir kitus proginius drabužius, net jei ir nesimato akivaizdžių dėmių, reikėtų valyti iš karto po kiekvieno dėvėjimo. Prakaitas, dulkės ir kiti plika akimi nematomi nešvarumai per laiką įsisenėja, tad juos pašalinti tampa daug sudėtingiau. Kadangi nuo vieno iki kito karto, kol vėl velkamės proginius drabužius, paprastai praeina keli mėnesiai ar daugiau laiko, pasirūpinti jų valymu kuo greičiau tiesiog būtina.

 

Nurodymai – ne šiaip sau

Jei ant drabužio etiketės nurodyta, kokiu būdu jį valyti – gamintojas šią rekomendaciją pateikia ne veltui. Pavyzdžiui, etiketėje išvydus užrašą ar simbolį, reiškiantį, kad galimas tik sausas valymas, būtinai drabužį valykite būtent šiuo būdu. Kartais etiketėje nurodytos skalbimo instrukcijos informuoja, jog galimas ne vienas valymo būdas. Rinkdamiesi vieną iš jų, atsižvelkite į audinio sudėtį ir atkreipkite dėmesį į prisiūtas ar priklijuotas papildomas detales.

 

Saugus laikymas

Proginių drabužių nereikėtų laikyti plastikiniuose maišuose. Patartina juos įvilkti į specialius maišus drabužiams saugoti, leidžiančius audiniui kvėpuoti, arba apvynioti šilkiniu pakavimo popieriumi ir sudėti į dėžes. Taip supakuoti ir į spintą patalpinti rūbai bus apsaugoti nuo kenksmingo drėgmės, apšvietimo, dulkių erkučių ir kitų kenkėjų poveikio. Norint, kad audinys kuo ilgiau išlaikytų savo ypatybes ir išvaizdą, reikėtų nepamiršti jų reguliariai vėdinti.

 

Čia ir dabar

Šventinio šurmulio eigoje pasitaiko situacijų, kai ant drabužio išsilieja dažantis gėrimas ar audinys prisiliečia prie nešvaraus paviršiaus. Tuo metu labai svarbu žinoti, kaip pagerinti situaciją, dar labiau jos neapsunkinant. Pavyzdžiui, užtiškus vaškui, reikėtų palaukti kol jis sukietės, o tada švelniai nugremžti peiliu. Vyno dėmę patariama nusausinti švaria popierine servetėle ir, jei yra galimybė, nuplauti po tekančiu vandeniu. Kad ir kokia situacija bebūtų – labai svarbu nedelsti ir veikti kuo greičiau.

Kai nesate tikri, kaip tinkamai išvalyti proginius drabužius ar norite sutaupyti laiko, patikėkite šį rūpestį „Nevark.lt“ švaros specialistams. Užsisakius drabužių valymo paslaugą internetu, jums nereikės vykti į valyklą ir stovėti eilėje. Į namus ar biurą drabužius paimti atvyks kurjeris, o jau po trijų darbo dienų pristatys juos atgal švarius lyg naujus.

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×