Priešas, kuris slepiasi jūsų namuose: dulkių erkutės | nevark.lt

Priešas, kuris slepiasi jūsų namuose: dulkių erkutės

Dulkes mes atpažįstame visi. Galbūt kartais pritingime jas valyti, tačiau bent jau matome, ant kokių paviršių jos kaupiasi ir žinome, kada laikas imti į rankas šluostę. Deja, namuose kartais galima aptikti ir kitą, su dulkėmis susijusį, tačiau plika akimi nematomą priešą – dulkių erkutes. Kokį pavojų jos sukelia bei kaip su jomis kovoti? Skaitykite žemiau!

 

Nematomi, tačiau pavojingi parazitai

Dulkių erkutės yra mikroskopiniai voragyviai, sutinkami kone kiekvienuose namuose. Jos itin mėgsta šiltą, drėgną aplinką, todėl dažniausiai yra aptinkamos patalynėje, kilimuose ir balduose. Dulkių erkutės minta negyvomis žmonių bei gyvūnų odos ląstelėmis, o parazitų išmatose esantys alergenai jautriems asmenims gali sukelti įvairias alergines reakcijas ar pabloginti esamus sveikatos negalavimus.

 

Pavyzdžiui, astma sergantys žmonės, ilgiau pabuvę patalpoje, kurioje yra dulkių erkučių, gali imti jausti švokštimą ar spaudimą krūtinėje, dusulį. Taip pat dažni alergijos dulkių erkėms simptomai yra čiaudulys, sloga, niežtinčios ar ašarojančios akys. Ilgainiui šios alerginės reakcijos gali sukelti egzemą, sinusų infekcijas bei kitas kvėpavimo takų ligas.

 

Kūdikiai ir maži vaikai yra ypač jautrūs žalingam dulkių erkučių poveikiui. Jų imuninė sistema dar tik formuojasi ir mažieji dar neturi tolerancijos daugeliui alergenų. Dėl šios priežasties vaikams, susiduriantiems su dideliu dulkių erkučių kiekiu, ateityje gali įvairios alergijos ir / ar  astma.

 

Sprendimas – švari ir tvarkinga aplinka

Norint sumažinti dulkių erkučių plitimą namuose, svarbu palaikyti švarią ir tvarkingą aplinką – reguliariai tvarkytis, siurbti ir valyti kilimus, skalbti patalynę bei užuolaidas. Tekstilę reikėtų skalbti karštame vandenyje, kad sunaikintumėte jau ten esančias dulkių erkutes. Taip pat dulkes reikėtų valyti ne tik nuo matomų paviršių, bet ir įvairių tarpų, grindjuosčių bei spintelių viršaus. Deja, palaikyti idealią namų tvarką ne visada pavyksta, tačiau galite kreiptis į Nevark.lt specialistus, kurie atliks namų tvarkymo, generalinio valymo, užuolaidų valymo ar kitas jūsų norimas buities paslaugas.

 

Kovojant su dulkių erkutėmis, reikėtų vengti drėgmės namuose – tai padės apsisaugoti ne tik nuo erkučių, bet ir nuo pelėsio plitimo. Tad jeigu žinote, kad namuose yra nuolatinis ar sezoninis drėgmės perteklius, įsigykite oro sausintuvą. Papildoma prevencinė priemonė gali būti ir specialių, dulkėms atsparių čiužinių bei pagalvių užvalkalų naudojimas.

 

Nors visiškai išnaikinti šių parazitų beveik neįmanoma, naudojantis aukščiau pateiktais patarimais, galite sumažinti jų kiekį iki minimumo.