Nesibaigianti kova su graužikais | nevark.lt
blog

Nesibaigianti kova su graužikais

Nors jau praėjo daugiau nei pusė rudens – vis dar galime pasidžiaugti šiltais orais. Netrukus sulauksime vėsesnio laikotarpio, kurio metu į namus ir butų rūsius persikelia graužikai. Kaip su jais kovoti?

 

Pelės namuose atsiranda, kai ima šalti orai, kai ūkininkai pradeda arti žemę. Pelių taip pat gali atsirasti ir dėl daugiabučių ar nuosavų namų pamatuose esančių plyšių, pro kuriuos graužikams lengva patekti į gyvenamas patalpas.

 

Norintiems atsikratyti turtą naikinančiais ir ligas nešiojančiais graužikais, verta kviesti specialistų komandą. Norintiems kovoti su pelėmis ar žiurkėmis patiems teks apsišarvuoti kantrybe: procesas nėra iš pačių maloniausių. Padėjus nuodų vėliau teks patiems atsikratyti negyvų graužikų, jei namie turite augintinių – saugoti pastaruosius, kad ir jie nesusigundytų paragauti nuodų.

 

Iškvietus Nevark.lt specialistų komandą pelės gaudomos su specialiomis dėžutėmis, kuriose yra pritvirtintas tam tikras kiekis nuodų. Taip lengva atsekti, kiek nuodų buvo suėsta bei užtikrinti, kad to nepadarytų kiti namie esantys gyvūnai.

 

Jei pelių ir žiurkių prevencija užsiimama nuosavo namo teritorijoje, dėžutės pritvirtinamos prie plytelių ar kitų paviršių. Daugiabučių rūsiuose pelės naikinamos trimis etapais: pirmiausia paliekamos dėžutės, po poros savaičių atvykstama jų patikrinti, o dar po kiek laiko atvykstama jų surinkti. Jei graužikai naikinami nuosavo namo viduje, tam pasitelkiami specialūs lipdukai.

 

Vykdant graužikų naikinimą periodiškai, t.y., kas kelis mėnesius, būsite tikri, kad ilgainiui jie nebepasirodys. Tiesa, jei kalbame apie arčiau miško ar laukų esančias sodybas, neverta tikėtis, kad pavyks graužikus išguiti visam – gamtoje jų pilna, todėl rudeniop jie tikrai ieškos šilumos ir maisto jūsų namuose.

 

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×