Patalynės priežiūros gidas: ką reikia žinoti? | nevark.lt

Patalynės priežiūros gidas: ką reikia žinoti?

Patalynė yra vienas svarbiausių namų jaukumo elementų – juk miegodami praleidžiame beveik trečdalį paros. Todėl siekiant kokybiško poilsio, reikėtų skirti dėmesio patalynės pasirinkimui bei priežiūrai. Nevark.lt specialistai dalijasi patalynės priežiūros patarimais, kad jūsų miegamajame visada vyrautų švara ir gaiva.

 

Audinio pasirinkimas

Prieš perkant patalynę apsvarstykite, kokį audinį pasirinksite. Natūralūs audiniai, tokie kaip šimtaprocentinė medvilnė, satinas, linas bei drobė dažniausiai pasižymi geresne kokybe ir ilgaamžiškumu. Jie atsparesni karščio poveikiui, ne taip greitai susidėvi.

 

Ypatingu švelnumu pasižymi satino audinys. Pagal audimo būdą jis skirstomas į keletą klasių. Rekomenduojama rinktis PREMIUM klasės satiną, kuris nepaisant savo plonumo ir glotnumo, yra itin patvarus. O jeigu švelnumas nėra prioritetas, puikus pasirinkimas būtų drobinė patalynė. Ši tvirtumu ir kokybe prilygsta satinui, tačiau nėra tokia minkšta.

 

Dar vienas natūralus, lietuvių nuo seno patalams naudojamas audinys – linas, kurio pagrindinis privalumas – gera termoreguliacija. Žiemą po tokia patalyne miegoti nešalta, o vasarą nekaršta.

 

Skalbimas ir džiovinimas

Kadangi patalynėje ilgainiui kaupiasi prakaitas, plaukai, dulkės bei kiti nešvarumai, ją privaloma periodiškai keisti. Rekomenduojama tai daryti maždaug kartą per savaitę (pagalvių užvalkalus galite keisti ir dažniau). Prieš skalbiant patalynę, svarbu perskaityti prie gaminio pridėtą priežiūros lapelį ir vadovautis jame pateikta informacija. Taip patalynė ilgiau išliks lyg nauja. Jeigu audinio priežiūros lapelio neturite, optimalu patalynę skalbti 60 laipsnių temperatūroje. Taip ne tik išplaunami nešvarumai, bet ir pašalinamos įvairios bakterijos.

 

Venkite intensyvių skalbimo programų, tokių kaip, pavyzdžiui, itin nešvarių drabužių plovimas. Jos gali pakenkti audiniui – jį ištampyti, sutraukti ar net suplėšyti. Be to, nereikėtų į skalbimo mašiną prikrauti per daug skalbinių, nes suprastėja plovimo kokybė ir ant audinio gali likti nešvarumų.

 

Džiovinti patalynę taip pat reikėtų vadovaujantis priežiūros lapelyje nurodytomis rekomendacijomis. Norint, kad patalynė kuo ilgiau tarnautų, reikėtų vengti labai aukštos džiovinimo temperatūros, nes gali pakisti gaminio forma, medžiagos tekstūra bei suprastėti kokybė. Ypač svarbu neperdžiovinti lino, nes jis džiūsta kur kas greičiau nei medvilnės audiniai.

 

Kitos priežiūros ypatybės

Neretai teigiama, jog norint išvengti dulkių erkučių, reikia siurbti patalynę. Tai tėra mitas. Siurbti reikia čiužinius, pagalves ir kilimus, o patalynę reikia reguliariai keisti ir skalbti, nekaupti nešvarios. Taip pat patartina ryte atsikėlus iš karto nekloti lovos, šiek tiek pravėdinti patalus.

 

Vis dėlto, norint ilgiau išlaikyti gerą estetinį vaizdą bei ilgaamžiškumą, patalynę rekomenduojama kartkartėmis nunešti į valyklą. Profesionaliai pasirūpins, kad joje užsilikę mikroorganizmai būtų sunaikinti, dėmės pašalintos, o audinys įgautų minkštumo ir gaivumo. Nevark.lt paslaugų platformoje užsisakius valyklos paslaugas, jums nereikės vežti patalynės į kitą miesto galą ar laukti su didžiuliu maišu eilėje. Kurjeris pasiims nešvarią tekstilę iš jūsų namų ir grąžins atgal švarius bei kvapnius patalus.