Pasitinkame pavasarį: langų valymo patarimai | nevark.lt

Pasitinkame pavasarį: langų valymo patarimai

Langų švara yra labai svarbi tvarkymosi dalis, nes niekas taip nesugadina nuotaikos, kaip purvas ant langų, trukdantis į namus prasiskverbti saulės spinduliams. Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kaip efektyviai išvalyti langus.

 

Valymo priemonės ir įrankiai

Pirmas žingsnis, prisiruošus išvalyti langus, yra tinkamų priemonių pasirinkimas. Šiandien prekybos centruose egzistuoja gausybė efektyvių langų valiklių, tačiau kai kurie žmonės vis dar yra linkę pasikliauti natūraliomis priemonėmis, tokiomis kaip acto ar citrinų rūgšties tirpalai ir pan. Ar verta? Spręsti jums, tačiau mes rekomenduojame vis dėlto rinktis specialiai tam skirtus, idealiu atveju – aplinką tausojančius, valiklius.

 

Be tinkamų priemonių, svarbu turėti ir reikiamus įrankius: valytuvą, mikropluošto šluostę ir gremžtuką. Valytuvas yra būtinas norint pašalinti vandens perteklių ir palikti paviršių be dryžių, gremžtukas (jeigu su juo elgsitės itin atsargiai) gali padėti pašalinti tvirčiau prikibusius nešvarumus, o langams nusausinti ir išvengti dryžių naudokite mikropluošto šluostę.

 

Kada ir kaip valyti?

Ne paslaptis, kad pavasaris – kone populiariausias metas valyti langus, tačiau svarbu atkreipti dėmesį ne tik į metų laiką, bet ir į oro sąlygas.  Tokiam darbui geriausia rinktis debesuotą dieną, nes nuo tiesioginių saulės spindulių langų valiklis gali per greitai išdžiūti ir palikti dryžius. Be to, patartina vengti langų valymo pučiant stipriam vėjui, nes šis taip pat gali prisidėti prie dryžių susidarymo. Be to, vėjuotą dieną leisdami laiką balkone ar prie atviro lango galite peršalti, ypač jeigu atlikdami darbus sušylate.

 

Daug kam kyla klausimas – kokią taktiką naudoti valant langus? Geriausia pradžioje nuvalyti lango kraštus – tai įprastai yra nešvariausia vieta ir jos valymas gali užtrukti. Vėliau, valant langus valytuvu, patariama pradėti nuo viršaus ir keliauti žemyn. Tai užtikrins, kad būtų kruopščiai pašalinti visi skysčio lašeliai ar dryžiai.

 

Nepamirškite rėmų bei palangių – šiose vietose ilgainiui kaupiasi dulkės ir kiti nešvarumai, todėl langas gali atrodyti purvinas net ir jį išvalius. Minėtąsias lango vietas galite pašveisti ir su plieno vilnos kempinėle ar šepetėliu, vėliau nuplaukite ir nuvalykite sausa šluoste.

 

Atrodo, vos kelios paprastos taisyklės ir langai išvalyti, tačiau, kai tų langų yra ne vienas ir ne du... Misija tampa sudėtinga, o jeigu šie dar yra ir didesniame aukštyje... Metas kviestis profesionalus! Nevark.lt užsisakius langų valymo paslaugą, galėsite ramiai gurkšnoti kavutę ar skaityti knygą, kol mūsų darbuotojai kruopščiai ir atsakingai išvalys jūsų langus. Nėra ko laukti – siųskite užklausą dabar!