Paprastai ir be vargo: kilimų valymas | nevark.lt
blog

Paprastai ir be vargo: kilimų valymas

Jeigu namuose turite kilimų, apie juos tikrai žinote bent jau du faktus. Pirmasis – kilimai erdvėms suteikia jaukumo, antrasis – jie labai greitai kaupia nešvarumus. Siūlome ilgiau mėgautis pirmuoju ir rečiau susidurti su antruoju, todėl dalijamės kilimų valymo patarimais.

 

Pirmiausia – nusiurbti nešvarumus

Siurbti kilimus derėtų kuo dažniau, nes jie – vieni labiausiai dulkes kaupiančių namų objektų, ką jau kalbėti apie trupinius, gyvūnų plaukus ar smėlį… Tiesa, tam nepakaks siurblio-roboto, reikės naudoti įprastą laidinį ar belaidį siurblį. Prieš siurbiant galima kilimo paviršių pabarstyti specialiais valymo milteliais ar soda – šios priemonės padeda sugerti kvapus. Palikite miltelius porai valandų arba nakčiai ir tuomet kruopščiai nusiurbkite paviršių: iš pradžių prieš plauko kryptį, vėliau pagal (arba atvirkščiai).

 

Dėmių valymas

Savarankiškai išplauti kilimą – sunkiai įveikiama užduotis, bet galite pabandyti patys nuvalyti ant jo esančias dėmes. Egzistuoja gausybė liaudiškų valymo metodų, tačiau mes rekomenduojame neeksperimentuoti ir norint nuvalyti maisto, gėrimų ar purvo dėmes nuo kilimo, rinktis specialiai tam skirtas priemones.

 

Atkreipiame dėmesį, jog kiekvienas kilimas – išskirtinis savo medžiaga, spalva, raštu ar pynimu, tad prieš renkantis jam valyti skirtas priemones reikėtų pasidomėti gamintojo rekomendacijomis. Bet kokiu atveju, valant savarankiškai – vis tiek išlieka rizika sugadinti kilimo paviršių, ypač bandant išvalyti įsisenėjusias dėmes, dažus ar, pavyzdžiui, riebalų likučius.

 

Rizikuoti ir vargti patiems tikra nebūtina! Buities paslaugų platformoje Nevark.lt galite vos keliais paspaudimais užsisakyti kilimų plovimo paslaugą. Įprastai kilimai yra vežami į valyklą, o kiliminės dangos valymas atliekamas vietoje. Tačiau abiem atvejais neteks ilgai laukti, kol galėsite džiaugtis kilimo švara!

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×