Norite supaprastinti savo buitį? Planuokite | nevark.lt
blog

Norite supaprastinti savo buitį? Planuokite

Artėja nauji metai, tad norint, kad namuose visada vyrautų tvarka ir harmonija, labai naudinga pasiplanuoti svarbiausius buities darbus. Nežinote, kada ir kokius iš jų reikėtų atlikti? Dalijamės tvarkos planavimo atmintine.

 

Kada valyti kaminą?

Norite žiemą mėgautis jaukiu vakaru prie židinio, nesibaimindami dėl saugumo? Turite reguliariai atlikti kamino patikrinimą ir valymą, nes tai užtikrina ne tik kokybišką šilumos tiekimą, bet ir saugumą. Patikrinti (ir esant poreikiui valyti) kaminą reikėtų prieš šildymo sezono pradžią (o geriausia – ne rečiau nei 2 kartus per metus).

 

Užuolaidų švara

Namų užuolaidos iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip vienas nekalčiausių objektų purvo prasme. Deja, bet jose kaupiasi nemažai nešvarumų – dulkių, žiedadulkių ir mikroorganizmų. Kuo užuolaidos storesnės, tuo labiau jose kaupiasi purvo likučiai. Taigi, norint išvengti čiaudulio, akių perštėjimo ir įvairių kvėpavimo takų ligų, jas reikėtų skalbti mažiausiai du kartus per metus ir papildomai nuo jų kartkartėmis nuvalyti dulkes.

 

Patalynėje – ne vieta bakterijoms

Jūsų miegamojo lova – privati erdvė, kurioje tikrai neleistumėte miegoti pašaliniams. Deja, nekeičiant patalynės laiku, joje gali apsilankyti neprašytų svečių – įvairių mikroorganizmų ar dulkių erkučių, kurios minta negyvomis žmogaus ar gyvūno odos ląstelėmis. Nelabai malonu, ar ne? Būtent todėl rekomenduojama keisti patalynę maždaug kartą per savaitę (pagalvių užvalkalus galite keisti ir dažniau).

 

Šaldytuvo patikra

Visi žinome, kad šaldytuvo tvarką reikia palaikyti nuolat, tačiau kartais reikia skirti papildomo laiko jo revizijai. Atsikratę nereikalingų, nenaudojamų ar sugedusių produktų ne tik atkursite gaivos bei švaros pojūtį, bet ir atsiras daugiau vietos maisto produktams ar gėrimams. Kas kiek laiko reikėtų atlikti tokias patikras? Visą šaldytuvą valyti kartą per mėnesį, tada galite ir peržvelgti jo turinį, galiojimo laikus ir pan. Taip pat patariama kartą per savaitę ar kelias drėgnu skudurėliu pavalyti lentynėles.

 

Kiti buities darbai

Tokius buities darbus, kaip namų tvarkymas, grindų siurbimas ar plovimas, dulkių valymas ir pan. derėtų susiplanuoti pagal savo poreikius bei gyvenimo būdą. Tačiau jeigu laiko buičiai visgi pritrūksta, užsukite į buities paslaugų platformą Nevark.lt, kur rasite geriausius savo srities specialistus. Jie padės ne tik pasirūpinti namų švara ir tvarka, bet ir atliks santechnikos, elektros ar namų ūkio darbus. 

 

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×