Nemėgstate lyginti? Nevarkite patys! | nevark.lt

Nemėgstate lyginti? Nevarkite patys!

Lyginate drabužius tik būtinaisiais atvejais? O gal esate iš tų žmonių, kurie laukia, kol rūbas išsilygins ant kūno? Nors išlyginti drabužiai atrodo kur kas tvarkingiau ir estetiškiau, lyginimo proceso nemėgsta daug kas, o jo palengvinti nepavyksta net ir šiuolaikinėms technologijoms. Egzistuoja keli patarimai, galintys palengvinti šį buities darbą. Nieko nelaukdami dalijamės jais!

 

Svarbu – patogumas

Turėti atskirą lyginimo kampelį – idealu, tačiau tikrai ne kiekvienas turi galimybę tokį įsirengti. Tokiu atveju pakaks turėti kokybišką lygintuvą ir stabilią, patvarią lyginimo lentą, nes lyginant drabužius ant stalo ar spintelės yra ne tik nepatogu, bet ir nesaugu baldų paviršiams. 

 

Tinka ne bet koks vanduo

Kaip ir virdulys, lygintuvas nėra savaime apsaugotas nuo kalkių. Tad norint, kad šis tarnautų ilgiau bei nepaliktų kalkių nuosėdų ant lygintuvo pagrindo, vertėtų naudoti distiliuotą arba filtruotą vandenį. Jei tokio neturite, naudokite virintą atvėsintą vandenį ir stenkitės nepalikti jo likučio lygintuvo viduje.

 

Jei kalkių visgi nepavyko išvengti, į vandenį įpilkite šiek tiek acto ar citrinų rūgšties, palaikykite keletą minučių ir įjunkite garų funkciją – kelis kartus paleiskite garus į orą, o vandens likutį išpilkite.

 

Etiketės – ne šiaip sau

Vos tik nusipirkę drabužį, neskubėkite nukirpti bei išmesti etiketės. Kiekvienas audinys turi savo niuansų, tad kaip ir skalbiant, taip ir lyginant rūbus, svarbu atsižvelgti į jų priežiūros rekomendacijas. Ypač svarbu atkreipti dėmesį į lyginimo temperatūrą – ji neturi būti per aukšta. Priešingu atveju ant kai kurių audinių gali likti gelsvų arba tamsių dėmių. O tokios medžiagos, kaip kaip nailonas, šilkas ar elastano sudėtyje turintys audiniai netgi gali išsilydyti, suplyšti ar vietomis išdegti. Be to, saugiausias variantas lyginti drabužius iš vidinės jų pusės.

 

Kiti patarimai

  • Drabužį pradėkite lyginti nuo apykaklės ir eikite žemyn – taip išvengsite raukšlių susidarymo ant jau išlygintų vietų.
  • Švelnius audinius, pvz., šilką ar sintetines medžiagas galite apsaugoti lygindami juos per papildomą audinį arba pergamentinį popierių.
  • Nelieskite lygintuvo prie sagų ar kitų dekoratyvinių elementų, nes gali juos negrįžtamai sugadinti.
  • Nepamirškite ištraukti lygintuvo iš rozetės ir palaukti, kol šis atvės, prieš dedant jį į spintą ar ant bet kokio paviršiaus.

 

Tobula drabužių priežiūra, o ypač lyginimas, laiko ir kruopštumo reikalaujantis procesas. Ir tikrai nebūtina savęs versti to daryti, jeigu nenorite, nes vos keliais pelės paspaudimais galite kone visus buities darbus patikėti specialistams. Tereikia buities paslaugų platformoje Nevark.lt užsisakyti drabužių valymo, lyginimo ar kitas norimas paslaugas ir mėgautis tvarka be jokio vargo!