Namų tvarkymas turint augintinių: gudrybės ir patarimai | nevark.lt
blog

Namų tvarkymas turint augintinių: gudrybės ir patarimai

Kai namuose yra gyvūnas ar keli, jaukumo padaugėja kone dvigubai! Tačiau turint, pavyzdžiui, šunį ar katę, padvigubėja ir plaukų, smėlio bei kitų nešvarumų kiekis. Skaitykite tvarkymosi patarimus augintinių šeimininkams ir sužinokite gudrybes, kurios leis tvarkytis šiek tiek rečiau.

 

Ką svarbu žinoti šeimininkams?

Žmonės, turintys šunų (ypač didelių), žino, juos reikia vedžioti į lauką bet kokiu oru – lyjant, sningant ar net siaučiant audrai. Todėl labai gerai turėti patalpą su kanalizacija bei vandens žarna, kurioje savo augintinį galima nuprausti po šėlionių lauke. Žinoma, tai atlikti galite ir savo dušo kabinoje, tik svarbu iki jos kartu su šuneliu nukeliauti taip, kad pakeliui ant grindų neliktų nešvarių gyvūno pėdsakų. Vonios kambaryje taip pat praverstų kilimėlis, kur šuo galėtų išsitrinti savo drėgną kailį.  

 

Jeigu auginate keturkojį, tikriausiai esate pripratę ir prie ore skraidančių pūkų, maiste randamų plaukų bei jais aplipusių drabužių ar baldų. Norint, kad šuo mažiau šertųsi, jį reikėtų reguliariai kirpti ir prausti. Taip pat pravartu kartkartėmis iššukuoti gyvūno kailį. Katėms lankytis kirpykloje nebūtina, bet iššukuoti kailį namuose – tikrai naudinga. Turėkite pūkų rinkiklį – šis įrankis gelbsti, kai reikia greitai prieš kur nors išeinant nusirinkti plaukus nuo drabužių ar, prieš atvykstant svečiams, nuo baldų. Taip pat puiku, jeigu namuose turite gerą siurblį su daug įvairių antgalių – jis nepamainomas pagalbininkas šalinant plaukus ne tik nuo baldų ar kilimų, bet ir iš tarpų tarp jų.

 

Tvarkymosi patarimai

Deja, turint augintinių, tvarkytis vis tiek tenka dažniau nei įprastai, todėl patariama laikytis tam tikros rutinos, kad net ir auginant gyvūną namai būtų švarūs. Pirmiausia, kasdien šlapiuoju būdu pravalykite grindis, kad išvengtumėte po visus namus nešiojamo smėlio, plaukų bei kitų nešvarumų. Nepamirškite reguliariai plauti gyvūno maisto ir vandens indelius – taip ne tik palaikysite bendrą higieną, bet ir atsikratysite nemalonių kvapų.

 

Apie pastaruosius augintinių šeimininkai žino tikrai nemažai: juk pasitaiko ir taip, kad, pavyzdžiui, gyvūnas nusišlapina netinkamoje vietoje... Tokiu atveju reikia reaguoti greitai – išvalyti dėmę ir būtinai naudoti kvapus naikinančias priemones – jų galima įsigyti didžiuosiuose prekybos centruose ar gyvūnų prekių parduotuvėse. Keturkojų šeimininkams svarbu suprasti, kad auginant šunį ar katę bute padaugėja mikrobų, todėl reikėtų dažniau keisti patalynę, skalbti drabužius ir valyti paviršius. 

 

Suprantame, kad darbai, buitis ir gyvūno priežiūra užima nemažai laiko, tad kodėl gi neatsikračius bent vieno iš rūpesčių? Mūsų specialistai gali pasirūpinti jūsų namų švara, net jeigu turite augintinių. Buities paslaugų platformoje Nevark.lt vos keliais paspaudimais galite užsisakyti namų tvarkymo, baldų plovimo, kilimų plovimo, patalynės skalbimo, langų valymo bei kitas švaros paslaugas. 

 

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×