Metas susitvarkyti: kaip namų švara veikia mūsų savijautą? | nevark.lt

Metas susitvarkyti: kaip namų švara veikia mūsų savijautą?

Buities darbai, rodos, yra savaime suprantamas dalykas. Juos atliekame dažnu atveju nesigilindami, kam to reikia ir ką mums tai suteikia. O suteikia tai daug daugiau nei gražų namų vaizdą. Dalijamės, kokią įtaką švara ir tvarka namuose turi mūsų fizinei bei psichologinei savijautai.

 

Higieniška aplinka padeda išvengti sveikatos problemų

Tikriausiai visi yra matę reklamų, kuriose nuleidus vandenį tualete, po vonią išsilaksto piktieji mikrobai. Dalis tiesos tame yra, todėl svarbu ne tik nuleidžiant vandenį, uždaryti klozeto dangtį, bet ir reguliariai valyti vonios paviršius, kad nesusidurtumėte su mikrobų sukeltais sveikatos sutrikimais. Virtuvėje galioja ta pati taisyklė – reguliariai valomi paviršiai, šaldytuvo revizija bei tvarka spintelėse padeda išvengti ne tik mikrobų, bet ir pavyzdžiui, pelėsio, kuris gali sukelti rimtus negalavimus pradedant galvos skausmu, baigiant kvėpavimo takų sutrikimais. Norint pasirūpinti visomis namų erdvėmis, svarbu bent kartais jose atlikti generalinį valymą.

 

Pastaruosius sukelia ne tik pelėsis, bet ir dulkių erkutės, kurių galima aptikti čiužiniuose, patalynėje, balduose ar net užuolaidose. Pagalvojus tikriausiai nupurto šiurpas, ar ne? Dėl šios priežasties svarbu nepamiršti reguliariai keisti patalynę, ją skalbti aukštesnėje temperatūroje, o baldų plovimą ar čiužinių valymą bent kartą per pusmetį patikėti specialistams. Užuolaidas galite skalbti ir lyginti savarankiškai, tačiau tai reikalauja nemažai laiko ir pastangų, todėl, esant poreikiui taip pat galite šį darbą deleguoti profesionalams.

 

Tvarka namuose – tvarka galvoje

Sakoma, kad visur gerai, bet namuose geriausia. Tai tiesa, jeigu tie namai yra švarūs bei jaukūs. Tvarkingos namų erdvės padeda atsipalaiduoti, nurimti, pamiršti kasdienius rūpesčius. Egzistuoja žmonių, kurie netgi lengviau užmiega, kai žino, jog kriauklėje neliko indų ir visi daiktai guli savo vietose. Galbūt atpažįstate save?

 

Šiandien vis daugiau žmonių dirba namuose, todėl itin svarbi ir jų aplinka. Jeigu keletą tuščių puodelių ar ant kėdės sudėtų drabužių krūvą vadinate kūrybine betvarke... deja, tiesiog sau meluojate. Moksliškai įrodyta, jog tvarkinga, švari aplinka padeda geriau susikoncentruoti, dirbti produktyviau bei efektyviau. Be to, leisdami laiką netvarkingame kambaryje, blokuojate kūrybiškumą, kuris svarbus ne tik profesiniame, bet ir asmeniniame gyvenime.

 

Taip pat ne paslaptis, kad namų buitis gali tapti buitinių konfliktų priežastimi. Ne vietoje numesti drabužiai ar paliktas kavos puodelis kartais sukelia tikrą emocijų laviną! Būtent todėl svarbu šeimoje aptarti ir pasiskirstyti atsakomybes už buities darbus, o vėliau bandyti visiems kartu laikytis susitarimų.

 

Deja, kad ir kokie kartais pozityvūs būtų mūsų norai, kartais buičiai tiesiog pritrūksta laiko. Nepamirškite, kad jūsų namų švara visada gali pasirūpinti profesionalai – užsisakykite buities paslaugas Nevark.lt ir mėgaukitės tvarkingais namais be papildomo vargo!