Misija – langų valymas | nevark.lt
blog

Misija – langų valymas

Pavasaris – bundančios gamtos metas. Pastaruoju metu ją teko stebėti tik pro langus, todėl pats laikas pasirūpinti jų švara. Kad ši misija taptų įmanoma ir nereikėtų po kelias valandas trukusio valymo kitą dieną pervalyti langų iš naujo – dalijamės patarimais, kaip pasiekti geriausią rezultatą iš pirmo karto.

 

Ruošiantis langų valymui derėtų atkreipti dėmesį ne tik į priemones, kurias planuojate naudoti, bet ir tinkamai pasirinkti orą. Jeigu lauke karšta ir stipriai kaitina saulė, pradėkite langų valymą nuo tos pusės, kurioje nėra saulės. Jeigu valysite langus saulės kaitroje, sudrėkintas langas labai greitai nudžius ir nebepavyks jo išblizginti, nes ant stiklo liks valiklio likučiai. Lygiai taip pat atsitiks, jei pasirinksite valyti langus, kai pučia labai stiprus vėjas. Ruošiantis valymui verta turėti dvi atskiras šluostes vidinei bei išorinei langų pusėms. Išorinė langų pusė visada būna žymiai labiau užteršta, todėl pradėkite nuo jos. Išvalę langą iš lauko pusės, pakeiskite šluostę ir valykite iš vidaus. 

 

Valant langus pirmiausia reikėtų išvalyti langų rėmus. Jiems valymo priemones vertėtų parinkti pagal tai, iš ko pagamintas rėmas. Medinių rėmų negalima valyti su stipriomis cheminėmis priemonėmis, nes jos gali pakenkti dažytam paviršiui. Plastikiniai rėmai nėra labai jautrūs valikliams, tad jiems nuvalyti galite naudoti stipresnes šarmines valymo priemones. Venkite aštrių kempinėlių, nes su jomis galite pažeisti tiek medinio, tiek plastikinio rėmo paviršių. Jei rėmai stipriai pajuodę ir nenusivalo pabraukus valiklyje pamirkyta šluoste, pabandykite labiausiai užterštą vietą padrėkinti keletą kartų, kad dėmė atmirktų ir valiklis suspėtų sureaguoti su purvu.

 

Langų stiklus galima valyti įvairiausiomis priemonėmis, belieka išsirinkti jums priimtiniausią. Pirmasis pasirinkimas – specialiai langams skirtas purškiamas valiklis. Taip pat stiklams valyti galite naudoti bet kokį organišką indų ploviklį. Toks pasirinkimas apsaugos cheminėms medžiagoms jautrius augalus lauke bei nepakenks turintiems vaikų ar mažų gyvūnų, kurie kartais prisiglaudžia ar net lyžteli stiklą. Neįpilkite ploviklio per daug, nes tuomet stiklai neblizgės, liks balzgani, tiesiog įlašinkite keletą lašų indų ploviklio į paruoštą, pripiltą vandens purkštuką. Jeigu valote stiklą, kuris yra pabalęs nuo vandens kalkių, pvz., jei langas yra virtuvėje prie vandens maišytuvo, nuo kurio nuolat apsitaško, tiks natūralus rūgštinis valiklis – actas. Tokiu atveju geriausia užlašinti keletą lašų 9% acto ant vandenyje sumirkytos kempinėlės ir nuvalyti užbalusias vietas. Toliau visą stiklą blizginti ir valyti įprastais būdais.

 

Nuvalius langus būtina juos nublizginti – kitaip neišvengsite nuo valymo likusių dėmių. Blizginimui geriausiai tinka langų valytuvas su gumine juostele, o pakraštėlius arba likusias dėmes pavalyti mikropluošto šluoste arba tiesiog popieriniu virtuviniu rankšluosčiu.

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×