Kokių kenkėjų naikinimu vertėtų susirūpinti pavasarį? | nevark.lt

Kokių kenkėjų naikinimu vertėtų susirūpinti pavasarį?

Kartu su šylančiais orais nubunda ir įvairūs kenkėjai, kurių naikinimui skyrus laiko pavasarį, vėliau nebereikės dėl to sukti galvos. Nevark.lt specialistai pataria, kokių kenkėjų naikinimu verta susirūpinti jau dabar.

 

Širšių lizdų paieška

 

Su širšėmis kovoti nelengva: visiškai išvyti iš vietos, kuriose jos jau įsikūrė, labai sunku. Dėl to geriausia pavasarį apžiūrėti visas namų, kitų pastatų ir sodo pakampes, kuriose širšės galėtų susisukti lizdą. Įprastai širšės įsikuria įvairiuose plyšiuose, namų apvaduose, todėl reikėtų patikrinti šias vietas. 

 

Jei žinote, kad namų ar sodo aplinkoje gali būti iš seniau užsilikusių lizdų, patikrinkite jų buvimo vietas ir, radę lizdą, jį sunaikinkite. Ankstyvą pavasarį tai galite padaryti ir patys, nes tuomet lizdai būna maži, o dieną juose nebūna širšių. Dar vienas širšių lizdų prevencijos būdas – pakabinti netikrą avilį. Širšės nekurs naujo lizdų arčiau 60 metrų prie jau esamo.

 

Skruzdžių antplūdis

 

Pavasarį nubunda ir skruzdės, dėl kurių naikinimo geriausia kreiptis į profesionalus. Nors jos nėra pavojingos ir neperneša ligų, tačiau būstu su jomis dalintis nesinori. Jei jau teko namie pastebėti bent kelias skruzdes, nedelskite ir kreipkitės į specialistus, laukdami tik pabloginsite situaciją: skruzdžių padaugės ir jas išnaikinti bus daug sunkiau.

 

Iš pakampių lendantys vorai

 

Geriausia prevencija prieš vorus – švarūs namai ir tinkama apsauga nuo vabzdžių. Vorai mėgsta tamsias ir drėgnas vietas, todėl reguliarus sandėliuko ar garažo išvalymas padės prieš juos kovoti. Taip pat vorai nesiveisia ten, kur jiems nėra kuo maitintis, todėl tinkamai apsaugoję namus nuo skruzdėlių ir musių, sumažinsite ir vorų skaičių. Paprasčiausias apsisaugojimo būdas – apsauginiai langų tinkleliai. Vis dėlto, jei pastebėjote, kad vorų namuose išties daug, kreipkitės į vabzdžių naikinimo specialistus.

 

Uodų veisyklos

 

Nors uodų sezonu įprastai laikoma vasara, su šiais vabzdžiais galima pradėti kovoti jau dabar. Uodai veisiasi vandens telkiniuose, todėl nusausinę kieme ar netoli namų esančias balas, galite smarkiai sumažinti jų skaičių. Taip pat uodų lervos naikinamos į vandens telkinius pilamais biologiniais preparatais. Jei šių vabzdžių naikinimu susirūpinsite kiek vėliau, tam galima pasitelkti specialistų siūlomas paslaugas: tam tikros vietos, pavyzdžiui, terasos purškimą, po kurio uodai nesirodo apie mėnesį.