Rudenį suaktyvėja įvairūs kenkėjai – nevarkite su jų naikinimu! | nevark.lt
blog

Rudenį suaktyvėja įvairūs kenkėjai – nevarkite su jų naikinimu!

Atėjus rugsėjui, daugiabučius užpildo ne tik tėvų namus palikę studentai... šiltas vieteles prisimena ir bjaurūs kenkėjai. Laiku jų neišvijus iš savo būsto, teks ilgai vargti su nepageidaujamų svečių viešnage. Dalijamės, kokie kenkėjai aktyviai veisiasi šaltuoju sezonu ir kaip juos išnaikinti.

 

Drabužių ir maisto naikintojos – kandys

Jeigu ištraukus ilgiau spintoje pagulėjusius drabužius, ant jų pamatome skylių, žinome, kad greičiausiai tai kandžių darbas, bet ar žinotoje, kad kandys gali užpulti ir jūsų maistą? Tie, kas yra susidūrę su šia bėda, niekam to nepalinkėtų. Šilti orai maistinėms kandims suteikia galimybę itin sparčiai veistis, tad, užsitęsus vasarai, šie parazitai vis dar aktyviai plinta. 

 

Kenksmingiausios yra ne subrendusios ir drugiais tapusios kandys, o jų lervutės. Šios ne tik minta mūsų maistu, bet ir teršia jį savo išnaromis bei voratinkliais. Taigi, jeigu pastebėjote virtuvėje skraidančią kandį, metas atlikti generalinę tvarką – kruopščiai išvalyti spinteles, išmesti pasenusius maisto produktus, nesandariai uždarytas pakuotes, apžiūrėti visus birių produktų indus, arbatos ir kavos pakelius ir pan., nes kandis neretai parsinešame iš parduotuvės.

 

Auksinio rudens simbolis – bobai (vorai)

Bobų vasaros visi laukiame dėl šiltų orų. Deja, vakarus terasoje ar balkone gali apkartinti šiuo laikotarpiu voratinklius aktyviai rezgantys vorai. Šie gyviai mėgsta tamsias, drėgnas vietas, tad terasos kampas jiems – tobulas pasirinkimas. Be to, net ir išvalius voratinklius rankiniu būdu, didelė tikimybė, kad kitą dieną juos vėl rasite toje pačioje vietoje.  ­­­­

 

Kenkėjai jūsų rūsyje

Rūsys – šilta, drėgna patalpa, šaltuoju sezonu itin patraukli tokiems kenkėjams kaip pelės, žiurkės, tarakonai ir blusos. Graužikai mėgsta šmirinėti po jūsų paliktus daiktus, skanauti rūsyje saugomus vaisius ar daržoves, o blusos ar tarakonai... gali nukeliauti su jumis namo ir apsigyventi ten. Šie kenkėjai, plinta itin sparčiai, todėl delsti su jų naikinimu nederėtų.

 

Jeigu ieškote greito ir patikimo sprendimo, kreipkitės į Nevark.lt specialistus, kurie teikia plataus spektro kenkėjų naikinimo paslaugas. Vabzdžiai, graužikai ar kiti parazitai bus saugiai bei profesionaliai išnaikinti iš bet kokio tipo patalpų.

 

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×