Kamino valymas – kodėl tai svarbu? | nevark.lt
blog

Kamino valymas – kodėl tai svarbu?

Jaukus vakaras prie židinio – vienas iš šaltojo sezono malonumų. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad tiek židiniui, tiek kaminui reikalinga speciali priežiūra. Tinkamas kamino valymas užtikrina ne tik kokybišką šilumos tiekimą, bet ir saugumą.

 

Tinkamai prižiūrimas kaminas apsaugo nuo nelaimių

Prasidėjus šildymo sezonui, neretai nutinka nelaimingų įvykių, susijusių su netinkamai įrengtu ar prižiūrimu kaminu, pavyzdžiui, gaisrų ar apsinuodijimų smalkėmis. Todėl prieš kiekvieno sezono pradžią (ne rečiau nei 2 kartus per metus) reikėtų pasirūpinti kamino švara ir tvarka. Poreikis valyti kaminą taip pat priklauso nuo oro sąlygų, kūrenimo intensyvumo bei kuro rūšies.

 

Itin svarbu naudoti specialiai kamino valymui skirtą įrangą. Šepetys – bene pagrindinis kamino priežiūros įrankis, naudojamas degimo apnašoms pašalinti. Jį reikėtų pasirinkti tinkamo dydžio, skersmens bei pritaikytą kamino tipui. Arba reikėtų rinktis universalų kamino valymo šepetį nailoniniais šereliais – jis tinka tiek metaliniams, tiek plytiniams kaminams valyti.

 

Kokybė – specialisto rankose

Nevark.lt galite užsakyti įvairias kaminkrėčio teikiamas paslaugas. Mūsų specialistai valo kaminus, atlieka dūmtraukių, ventiliacijos kanalų aptarnavimą, vykdo jų priežiūrą, taip pat išrašo patikros aktus.

 

Kaminų patikros metu įvertinama objekto būklė ir identifikuojamos priemonės, galinčios pagerinti dūmtraukių bei ventiliacijos sistemų būklę. Juridiniai asmenys, šildymo įrenginiams naudojantys skystą kurą, prieš prijungiant prie sistemos, privalo atlikti dūmtraukių patikrą, o vėliau periodiškai ją kartoti bent kartą per metus. Nors fiziniams asmenims privalomų reikalavimų nėra, bet siekiant užtikrinti savo gyvenamojo namo gaisrinę saugą, rekomenduojama taip pat patariama atlikti dūmtraukio patikrą ne rečiau kaip vieną kartą per metus. Atlikus patikrą, išrašomas kamino patikros aktas, bylojantis apie jo būklę, saugumą bei eksploatacijos galimybes.

 

Kamino valymo bei apžiūros metu naudojama tik patikima įranga bei specialūs įrankiai. Kvalifikuoti kaminkrėčiai gali užtikrinti jūsų kamino sistemos švarą bei saugumą, kad šildymo sezonas paliktų tik pačius geriausius įspūdžius.

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×