Kaip tinkamai prižiūrėti ir valyti užuolaidas? | nevark.lt

Kaip tinkamai prižiūrėti ir valyti užuolaidas?

Atvėsus orams, namuose praleidžiame daugiau laiko, todėl norisi, kad juose būtų švaru ir malonu. Užuolaidos – svarbi namų interjero detalė, kurios priežiūrai dažnai skiriame mažiau dėmesio nei reikėtų. Kodėl svarbu prižiūrėti užuolaidas ir kaip jas tinkamai valyti? 

 

Kodėl svarbu rūpintis užuolaidų švara?

Užuolaidų priežiūra – darbas, reikalaujantis nemažai laiko ir kruopštumo, todėl dažnai jo vengiame. Tačiau jei neskiriame jų priežiūrai pakankamai dėmesio, užuolaidose kaupiasi dulkės, įvairūs nešvarumai, bakterijos ir alergenai, kurie ilgainiui gali sukelti rimtų sveikatos problemų. 

 

Laiku nepasirūpinus užuolaidų valymu, pašalinti įsisenėjusias, giliai į audinį įsigėrusias dėmes ir nešvarumus yra gerokai sudėtingiau. Be to, užuolaidos lengvai sugeria įvairius kvapus, pavyzdžiui, dūmų, gaminamo maisto, naminių gyvūnų ar pelėsio. Ilgesnį laiką jų nevalant, sutrumpėja užuolaidų dėvėjimosi laikas, jos gali turėti nemalonų kvapą, prastai atrodyti ir net kelti grėsmę sveikatai. 

 

Užuolaidų valymas ir priežiūra namuose 

Užuolaidas patartina reguliariai valyti porą kartų metuose arba dažniau, jei namuose yra alergiškų žmonių arba turite naminių gyvūnų. Ne visų užuolaidų priežiūra yra vienoda – kai kurias jų galima skalbti skalbimo mašinoje, kitos gali būti valomos tik sausuoju būdu. Pasirinkę netinkamą valymo metodą, audinį galite negrįžtamai sugadinti, todėl pirmiausia reikėtų patikrinti – galbūt ant užuolaidų yra etiketės apie jų sudėtį ir rekomenduojamą priežiūrą? 

 

Lengvas dienines užuolaidas dažniausiai galima skalbti rankomis arba skalbyklėje. Prieš skalbiant, rekomenduojama jas išpurtyti, o skalbimui naudoti švelnias priemones bei režimą. Jei užuolaidas skalbiate rankomis, nereikėtų jų stipriai gręžti ar trinti. Siekiant išvengti audinio pažeidimų, užuolaidos neturėtų būti skalbiamos su kitais skalbiniais. Išskalbus, užuolaidas galima natūraliai išdžiovinti arba iškart kabinti (jei nėra pernelyg šlapios).

 

Naktines užuolaidas dažniausiai rekomenduojama valyti sausuoju būdu. Jos yra storesnio audinio ir, jei yra pagamintos iš natūralaus pluošto, pavyzdžiui, vilnos, viskozės, lino ar šilko,  skalbiant gali prarasti savo formą, spalvą ar susitraukti. Užuolaidų švarą galite palaikyti atsargiai jas nusiurbdami ar pavalydami švelniu šepetėliu.

 

Kodėl verta užuolaidų valymą patikėti valymo specialistams?

Namų sąlygomis gerai išskalbti užuolaidas patiems yra nelengva užduotis. Jas itin lengva sugadinti ir net skyrus daug laiko, vargu ar pavyks išvalyti taip kruopščiai, kaip tai padarytų šios srities specialistai. Negana to, nukabinti ir vėl užkabinti užuolaidas yra fiziškai sunkus darbas, kuris ne tik užtrunka daug laiko, bet ir gali kelti pavojų jūsų sveikatai. Ilgai laikant į viršų iškeltas rankas gali apsisukti galva, o jei darbą atliekate ant kažko pasilypėję – lengvai galite nukristi ir susižeisti. Ši užduotis pavojinga kiekvienam, tačiau ypatingai – vyresnio amžiaus žmonėms. Patikėję užuolaidų valymą profesionalams, jūs nesukelsite savo sveikatai pavojaus, nesugadinsite užuolaidų, nepavargsite ir sutaupysite daug laiko. Jums nereikės rūpintis užuolaidų nukabinimu ir užkabinimu ar patiems gabenti jas į valyklą, nes Nevark specialistai tuo pasirūpins už jus. Valymo darbus jie atliks greičiau ir kokybiškiau, o jums beliks mėgautis švara ir gaiva