Kaip prižiūrėti skirtingus užuolaidų audinius? | nevark.lt
blog

Kaip prižiūrėti skirtingus užuolaidų audinius?

Jeigu galvojate, kad užuolaidos tėra graži namų puošmena, jūs labai klystate. Užuolaidos ne tik suteikia jaukumo, privatumo, padeda reguliuoti šviesos ir tamsos balansą namuose, bet ir apsaugo patalpą nuo skrajojančių dulkių bei kitų nešvarumų. Tik, deja, šie niekur nedingsta, o kaupiasi audinyje, todėl užuolaidas būtina reguliariai valyti, skalbti, lyginti. Sužinokite, kaip prižiūrėti skirtingus užuolaidų audinius.

 

Medvilninės užuolaidos

 

Medvilninės užuolaidos yra vertinamos dėl savo universalumo ir nesudėtingos priežiūros – jas įprastai galima skalbti tiek rankomis, tiek skalbimo mašinoje, svarbu vadovautis etiketėje nurodytomis temperatūros ir kt. rekomendacijomis. Keli patarimai:

 

·  Reguliariai nusiurbkite arba nuvalykite dulkes nuo užuolaidų, kad jomis nekvėpuotų jūsų šeima ir jūs patys (tuo pačiu pašalinsite ir gyvūnų plaukus, jei tokių turite namuose);

·  Šviežiai atsiradusias dėmes nuvalykite švelniu plovikliu ir šiltu vandeniu.

·  Skalbdami audinį skalbimo mašinoje, naudokite švelnų režimą ir vėsesnę vandens temperatūrą.

·  Venkite naudoti baliklius ir stiprius cheminius valiklius.

·  Išskalbę pakabinkite užuolaidas gerai vėdinamoje patalpoje, kad šios išdžiūtų.

 

Poliesterio užuolaidos

Patvarios ir blukimui atsparios poliesterio audinio užuolaidos – populiarus ir gana ekonomiškas pasirinkimas.  Norėdami palaikyti jų ilgaamžiškumą:

·  Reguliariai nuvalykite arba nusiurbkite nešvarumus;

·  Dažnu atveju galite užuolaidas skalbti skalbimo mašinoje, darykite tai vėsioje temperatūroje ir nenaudokite baliklių ar audinių minkštiklių.

·  Pakabinkite, kad išdžiūtų natūraliai arba džiovinkite džiovyklėje ant žemos temperatūros, kad audinys nesusitrauktų.

·  Jei norite lyginti užuolaidas, naudokite žemą kaitrą ir / arba garų funkciją.

 

 

Lininės užuolaidos

Lino audinius dažniausiai nėra sudėtinga prižiūrėti. Jie yra tvirti, patvarūs, gali būti skalbiami ir gana greitai džiūsta, tačiau greitai  ir glamžosi. Kelios lininių užuolaidų priežiūros taisyklės:

·  Reguliariai siurbkite arba naudokite pūkelių volelį, kad pašalintumėte dulkes ir gyvūnų plaukus.

·  Jei skalbsite užuolaidas skalbimo mašinoje, švelnų režimą ir vėsesnę vandens temperatūrą. Nepridėkite per daug skalbinių, kad užuolaidų audinys nesusiglamžytų.

·  Po skalbimo palikite linines užuolaidas šiek tiek drėgnas, kad džiūdamos jos dalinai išsilygintų.

·  Lygindami užuolaidas, naudokite itin silpną kaitrą ir garų funkciją.

 

 

Šilkinės užuolaidos

Šilkinės užuolaidos erdvėms suteikia prabangos ir rafinuotumo, tačiau norint tokias turėti savo namuose, svarbu atkreipti dėmesį į tam tikrus priežiūros niuansus:

 

·  Švelniai nuvalykite dulkes nuo užuolaidų minkštu šepetėliu arba švaria nenaudota mikropluošto šluoste.

·  Jei prireiktų plauti užuolaidas, tai darykite rankomis. Naudokite švelnų ploviklį ir drungną vandenį – atsargiai nuplaukite dėmes ir negręždami švelniai išspauskite vandens perteklių.

·  Džiovinkite šilko užuolaidas natūraliai, pakabindami jas ant paminkštintos pakabos.

·  Turėkite omenyje, kad tiesioginiai saulės spinduliai gali išblukinti užuolaidų spalvą. Dėl šios priežasties šilko užuolaidos rečiau naudojamos ant langų, dažniau – mados studijose, grožio salonuose, renginiuose ar pan., kur tiesiogiai nepatenka saulė.

 

Tinkamai prižiūrint užuolaidas, jos išliks estetiškai patrauklios ir funkcionalios daugelį metų. Tačiau, kaip matote, kiekvienam audiniui galioja savitos taisyklės. Tad jeigu nenorite vargti patys, kreipkitės į profesionalus. Buities paslaugų platformoje Nevark.lt užsisakius užuolaidų valymą su nukabinimu / užkabinimu,  specialistai atvyks į jūsų nurodytą vietą, nukabins užuolaidas (taip pat romanetes ar žaliuzes), jas profesionaliai išplaus ar išvalys, išlygins, atveš ir pakabins atgal. Paprasta, patogu ir jokio vargo!

 

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×