Kaip prižiūrėti grindų dangą, kad ji ilgiau tarnautų? | nevark.lt
blog

Kaip prižiūrėti grindų dangą, kad ji ilgiau tarnautų?

Namai – kiekvieno iš mūsų ramybės ir poilsio vieta, todėl norisi kaskart grįžti į švarią ir tvarkingą aplinką. Vertėtų nepamiršti, jog bendrą vaizdą sudaro ne tik gražiai išdėlioti daiktai ar nuvalytos dulkės, bet ir nenusidėvėję sienų bei grindų paviršiai. Apie pastarųjų priežiūrą pasakoja Nevark.lt ekspertai.

 

Nešvarumus palikite už durų

Grįžus iš lauko, o ypač šaltuoju metų laiku, į namus ant savo avalynės parsinešame purvo, sniego bei kitų nešvarumų, kurie ne tik neprideda grožio, bet ir gali sugadinti grindų dangą. Purvo dalelės labai greitai išnešiojamos po visus namus, o sniege esanti druska ant grindų palieka šviesias žymes ir gali netgi prisidėti prie grindų dangos blukimo.

 

Avalynės padų grioveliuose įstrigęs purvas, smėlis bei smulkūs akmenukai gali subraižyti grindų dangą. Norėdami išvengti nešvarumų bei drėgmės išnešiojimo po namus, pasistenkite kuo kruopščiau nusivalyti batus į prie durų padėtą kilimėlį, o įėjus į patalpą, iškart nusiaukite.

 

Nepageidaujami įbrėžimai

Grindų dangą pažeisti gali ne tik smulkios purvo dalelės, bet ir namuose esantys baldai, tad siekiant maksimaliai apsaugoti grindis, rekomenduojama naudoti veltinius padukus. Ypatingos apsaugos reikalauja medinės grindys – ant jų nederėtų vaikščioti apsiavus aukštakulnius, o turint naminių gyvūnų, reikėtų pasirūpinti, kad jų nagai visada būtų apkirpti. Ant parketo nuo batų atsiradus juodiems dryžiams, juos panaikinti galite nailonine šluoste, pamirkyta muilo tirpale.

 

Grindų švara

Norint, kad grindų danga tarnautų kuo ilgiau, svarbu ją reguliariai siurbti ir plauti. Tačiau svarbu įsidėmėti, jog namuose esant parketui ar laminatui, reikėtų plaunant grindis nepersistengti su vandens kiekiu, nes jo perteklius įsigers į grindis ir gali jas deformuoti. Atliekant įprastą namų tvarkymą, pakaks naudoti šiek tiek drėgnas šluostes. Lakuotas medines grindis galite valyti sintetiniu valikliu, kurio sudėtyje nėra riebalų, o alyvuotoms grindims plauti priešingai – naudokite muilą, kurio sudėtyje yra riebalų. Taip grindų paviršius taps atsparesnis nešvarumams ir dėvėjimuisi.

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×