Kaip palaikyti tvarką šaldytuve? Specialistų patarimai | nevark.lt
blog

Kaip palaikyti tvarką šaldytuve? Specialistų patarimai

Švari virtuvė – šventas dalykas. Tačiau kartais išplovę grindis, iššveitę orkaitę bei nuvalę paviršius, pamirštame apie tai, kas dedasi spintelėse, stalčiuose ar šaldytuve. Pastarasis yra itin svarbus namų atributas, kurį naudojame kasdien. Ar žinojote, kad nuo šaldytuvo tvarkos priklauso ne tik jo vaizdas, bet ir produktų šviežumas bei prietaiso ilgaamžiškumas? Patariame, kaip be didelių pastangų šaldytuve palaikyti tvarką ir švarą.

 

Produktų išdėstymas

Anot ekspertų, norint taupyti elektros energiją, reikėtų užpildyti ne mažiau 60 % šaldytuvo vietos, bet ne daugiau nei 90 %. O po gausaus apsipirkimo patariama produktus stengtis išdėstyti taip, kad jie nebūtų per arti galinės sienelės, nes šaltis negalės visiškai pasklisti po šaldytuvo erdvę. Be to, uždengus vėdinimo angas, oras prasčiau cirkuliuoja, todėl produktai greičiau genda.

 

Norint palaikyti bendrą tvarką, reikėtų atsižvelgti ir į atskirų produktų grupių išdėstymą šaldytuve. Apatiniai šaldytuvo stalčiai įprastai šaldomi stipriau, tad juose galite laikyti greičiau gendančius produktus. Durelėse puikiai įsitaisys padažai, pienas, taip pat medicinos ar kosmetikos gaminiai, kurie turi būti laikomi vėsioje vietoje. Itin svarbu nepalikti atvirų maisto pakuočių. Kai kurie produktai skleidžia kvapus, kurie ne visada yra malonūs, be to maistas gali greičiau sudžiūti ar sugesti.

 

Šaldytuvo valymas

Šaldytuvo valymas – nėra maloniausias darbas, todėl dažnas jį atidėlioja. Juk reikia viską išimti, atitirpinti šaldymo kamerą, išvalyti, vėliau viską sudėti... Rekomenduojama visą šaldytuvą valyti kartą per mėnesį, o lentynėles drėgnu skudurėliu pavalyti nors kartą per savaitę, nes kuo daugiau šerkšno kaupiasi šaldytuve, tuo daugiau elektros jis sunaudoja.

 

Atliekant generalinį šaldytuvo valymą, nepamirškite apie išimamas detales – lentynėles, aksesuarus, groteles. Jas išimkite ir išplaukite. Išėmę papildomas dalis pasieksite sunkiau prieinamas šaldytuvo vietas ir lengviau jas išvalysite. Kadangi šaldytuve laikomas maistas, venkite agresyvių cheminių valiklių, geriau rinkitės natūralias priemones – sodą, vandenį, actą. Riebalams valyti galite pasitelkti indų ploviklį. Rimtas buitinės chemijos priemones palikite profesionalams.

 

Dar geresnis variantas – nevargti pačiam ir šaldytuvo valymą bei kitus buities darbus patikėti specialistams. Šie žino, kokias priemones naudoti, kaip greitai susidoroti su nemaloniais kvapais ir įsisenėjusiomis dėmėmis. Tad nesnauskite, užpildykite užsakymo formą Nevark.lt puslapyje ir laukite švaros specialisto prie savo namų durų.

 

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×