Kaip atsikratyti kalkių nuosėdų? | nevark.lt
blog

Kaip atsikratyti kalkių nuosėdų?

Kalkės – žodis, kurį daugelis išgirdę susierzina. Jų galima aptikti įvairiuose vandens kaitinimo prietaisuose, virtuvėje bei vonios kambaryje. Tai – ne tik estetinė problema, kalkės gali trukdyti naudotis dušu, virduliu ir pan., todėl dalijamės patarimais, kaip atsikratyti kalkių nuosėdų.

 

Kietas vanduo – kalkių nuosėdų sukėlėjas

Daugiau nei 60 % žemėje esančio vandens sudaro požeminis vanduo, kuris skverbdamasis per dirvožemio sluoksnius prisotinamas įvairiais mineralais. Vandens kietumą nulemia jame ištirpusių kalcio ir magnio druskų kiekis. Kai pastarasis viršija tam tikras ribas, vanduo tampa kietu ir prausiantis džiovina odą, taip pat kietame vandenyje prasčiau putoja muilas, o kalkių nuosėdos lieka ant praustuvų, čiaupų, dušo kabinos sienelių, o virinant ir ant puodų, virdulių ir pan. sienelių.

 

Kaip atsikratyti kalkių nuosėdų?

Norint, kad vonios kambarys atrodytų nepriekaištingai švarus, teks jam skirti daugiau dėmesio nei kitoms namų erdvėms. Kadangi vanduo yra naudojamas nuolat, jis nutaško čiaupą, dušo kabiną ir kitus paviršius, tad kalkių nuosėdos labai greitai išryškėja. Pašalinti jas – visai nesudėtinga. Pakaks namuose turėti acto ar citrinos rūgšties, vieną iš šių priemonių per pusę sumaišius su vandeniu, pasigaminsite puikų kalkių valiklį! Juo galėsite purkšti praustuvus ir čiaupus, vonią, dušą ar plyteles. Renkantis specialų, rūgštinį kalkių valiklį parduotuvėje, vertėtų atsižvelgti į jo pH – jis neturėtų būti per žemas. Įsisenėjusias kalkių nuosėdas gali tekti pašveisti šepetėliu, o dušo galvutę prieš valant patariama šiek tiek palaikyti vandens ir acto / citrinos rūgšties tirpale. Nepamirškite nuvalytą paviršių nuskalauti vandeniu.

 

Užkalkėjusi skalbimo mašina arba indaplovė

Aukščiau išvardintos priemonės tinka ir kalkėms iš tokių įrenginių, kaip skalbimo mašina ar indaplovė, pašalinti. Tereikia vietoj įprastos skalbimo priemonės į jai skirtą skyrių įpilti stiklinę acto ar citrinų sulčių ir paleisti skalbimo ciklą. Tik jokiu būdu nedėkite į vidų drabužių! Indaplovę valykite tuo pačiu principu ir nepamirškite to daryti profilaktiškai.

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×