Grindų valymo ABC | nevark.lt
blog

Grindų valymo ABC

Vienas pagrindinių namų paviršių, kuriam turi būti skiriamas ypatingas dėmesys, yra grindys. Juk jos yra matomos vos tik įžengus į namus, tad svečiai galbūt nepastebės nuo paveikslo nenuvalytų dulkių, bet neišvalytos grindys pro akys tikrai nepraslys. Ant grindų kaupiasi purvas, dulkės bei kiti nešvarumai... O kad jų valymas būtų paprastas ir nevarginantis – keli patarimai jums!

 

Pirmiausia – iššluoti arba išsiurbti

 

Akivaizdu, kad grindų priežiūra prasideda ne nuo plovimo. Pirmiausia reikia pašalinti tokius nešvarumus kaip smėlis, augintinių plaukai, trupiniai ir pan. Juos galima sušluoti arba susiurbti dulkių siurbliu. Tuomet plovimo procesas bus kur kas sklandesnis ir malonesnis.

 

Tinkamos priemonės bei įrankiai

 

Norint veiksmingai valyti grindis, būtina naudoti tinkamas priemones. Investuokite į aukštos kokybės šluostę arba mikropluošto šluostę. Mikropluošto medžiagos labai efektyviai sulaiko nešvarumus bei yra pakankamai švelnios, tad ant grindų nepalieka jokių įbrėžimų.

 

Ne mažiau svarbu pasirinkti ir gerą grindų valymo tirpalą. Rekomenduojama parduotuvėje nusipirkti grindų valymo priemonę ir neeksperimentuoti maišant vandenį su indų plovikliu, dušo žele ar actu. Nepamiškite atsižvelgti ir į grindų dangos tipą, pavyzdžiui, kietmedžio grindims reikalingas specialiai medienai skirtas valiklis, o keraminėms arba vinilinėms grindims gali prireikti švelnaus, neutralaus pH tirpalo. Visada perskaitykite ir laikykitės valymo priemonės etiketėje pateiktų gamintojo nurodymų, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.

 

Valymo strategija

 

Nuo kampų ar nuo vidurio? Visas iš karto ar dalimis? Kaip jūs valote grindis? Mes patariame padalinti patalpą į kelias dalis ir pirmiausia kruopščiai išvalyti vieną, o tada imtis kitos. Šis metodas neleidžia valymo tirpalui išdžiūti ant grindų dar nespėjus jų nušluostyti, taip pat leidžia efektyviau sutelkti dėmesį į kiekvieną grindų lopinėlį.

 

Be to, dažnai šluostant grindis pamirštami kampai ir grindjuostės. Tačiau būtent šiose vietose yra linkę kauptis smulkūs nešvarumai, kuriuos vėliau gana sunku nuvalyti. Sunkiau pasiekiamoms vietoms naudokite mažesnę šluostę ar kitą jums patogų įrankį, pavyzdžiui, šepetėlį minkštais šereliais (įsisenėjusiems nešvarumams).

 

Nuvalę grindis palaukite, kol jos visiškai išdžius, kad nesugadintumėte savo darbo ir, kad paslydę nesusižeistų jūsų šeimos nariai.

 

Kaip matote, grindų valymas – kruopštumo, dėmesingumo ir laiko reikalaujantis darbas, o dar jeigu gyvenate dideliuose namuose, kur yra skirtingos grindų dangos... Bet jums visai nebūtina to visuomet atlikti patiems. Buities paslaugų platformoje Nevark.lt užsisakius namų tvarkymo paslaugas, jūsų grindys blizgės nuo profesionalų prisilietimo. Dar neužsisakėte? Nevarkite patys, patikėkite savo buities rūpesčius mums!

 

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×