Drabužių priežiūra pagal jų spalvą | nevark.lt

Drabužių priežiūra pagal jų spalvą

Norint, kad drabužiai ilgiau tarnautų, išliktų gražūs ir tvarkingi, labai svarbu tinkamai juos prižiūrėti. Vienas iš svarbiausių veiksnių, siekiant juos išsaugoti – atsižvelgti į jų spalvą. Skirtingos spalvos reikalauja skirtingos priežiūros, kuri gali užkirsti kelią blukimui, nusidėvėjimui ir dėmių atsiradimui.

 

 

Balti drabužiai

 

Balti drabužiai lengvai išsipurvina, gali greitai atsirasti dėmės. Rekomenduojama juos plauti atskirai nuo kitų spalvų rūbų, kad nenusidažytų. Taip pat svarbu naudoti švelnesnes skalbimo priemones, nes agresyvesnių sudėčių chemikalai gali sugadinti spalvą. Džiovinant reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių, kurie šviesiems drabužiams suteikia gelsvumo atspalvį.

 

Tamsių spalvų drabužiai

 

Ant juodų, tamsiai mėlynų, pilkų ir kitų tamsių atspalvių drabužių labiau matosi plaukai (jeigu turite augintinį namuose – suprantate apie ką mes), pūkeliai ir kiti, greitai prie drabužių prilimpantys, nešvarumai. Tačiau tamsūs drabužiai turi privalumą – ne taip greitai išblunka. Šiuos drabužius siūloma skalbti šaltu vandeniu (ne aukštesnėje, nei 30 laipsnių temperatūroje) ir naudoti specialias drabužių priežiūros priemones, kurios padeda išlaikyti jų spalvą.

 

Spalvoti drabužiai

 

Intensyvios ir ryškios spalvos drabužiai (raudoni, geltoni, žali) gali prarasti savo spalvos sodrumą jau po kelių skalbimų. Čia taip pat gelbėja specialūs skalbikliai, skirti ryškių spalvų drabužiams, apsaugojantys juos nuo išblukimo. Reikėtų vengti šiuos drabužius skalbti labai dažnai bei rečiau džiovinti tiesioginės saulės spinduliuose.

 

Kontrastingų spalvų drabužiai

 

Jeigu turite drabužių, kuriuose dominuoja keli skirtingi atspalviai, pavyzdžiui marškinėliai su baltomis ir ryškiai raudonomis juostomis, jiems reikia skirti ypatingą priežiūrą ir jokiu būdu nedėti į skalbimo mašiną, jeigu nesate įsitikinę, kad ryškesnė spalva nenudažys šviesesnės. Visuomet rekomenduojama tokius drabužius bent iš pradžių plauti rankomis, o tuomet spręsti – ar šis drabužis nenusidažys skalbiant kartu su kitais. Čia taip pat reikėtų švelnių skalbimo priemonių ir žemesnės temperatūros, kuri padeda išsaugoti spalvų ryškumą.

 

 

Visi drabužiai reikalauja individualios priežiūros ir tikrai nėra taip paprasta perskaityti jų visų etiketes (dažnu atveju jos būna išvis nukerpamos), tinkamai surūšiuoti bei parinkti specifines skalbimo priemones. Jei nesate tikri, kaip reikėtų prižiūrėti turimus drabužius, o galbūt bijote sugadinti savo mylimą drabužį – kreipkitės į mus! Nevark.lt teikia drabužių valymo ir skalbimo paslaugas, tad pasirūpinsime tuo už jus!