Drabužių priežiūra: ką daryti, kad šie tarnautų ilgiau? | nevark.lt

Drabužių priežiūra: ką daryti, kad šie tarnautų ilgiau?

Tikriausiai daugelis jau atliko spintos reviziją prieš naująjį sezoną – išmetė nusidėvėjusius, atidavė ar pardavė netinkamo dydžio, pabodusius drabužius... O ar skiriate pakankamai dėmesio mylimiems ir dažnai dėvimiems drabužiams? Skaitykite, ką reikėtų daryti, kad jie tarnautų kuo ilgiau!

 

Pirmiausia – kokybė

Ne bet koks drabužis tarnaus ilgą laiką, todėl perkant svarbu atkreipti dėmesį į jo kokybę – medžiagą, pasiuvimą, kitas detales. Deja, šiandien didelę mūsų spintos dalį dažnu atveju užima greitosios mados produktai. Jie yra masinės gamybos, pigūs ir nepasižymintys kokybe, tad ilgaamžiškumo iš jų taip pat neverta tikėtis. Vertėtų pasvarstyti, kada mes labiau norime sezoninio, madingo drabužio, o kada norime bazinio daikto, kuris tarnaus ne vieną sezoną, o galbūt ir ne vienerius metus. Tai gali būti paltas, klasikinės kelnės, ar pavyzdžiui, džinsai.

 

Prižiūrėkite pagal instrukciją

Kiek kartų esate praignoravę drabužio etiketėje esančią informaciją? Tikėtina, kad bent kelis tai tikrai. Tai – viena esminių klaidų, siekiant, kad drabužis ilgai tarnautų. Reikia suvokti, kad jeigu nurodyta, jog drabužį galima skalbti tik rankomis ar negalima džiovinti, taip yra ne be priežasties. Kiekvienas audinys turi tam tikrų priežiūros niuansų, kurių nesilaikant jis gali susitraukti, plyšti, nublukti ar pasidengti nepageidaujamu pūkeliu.

 

Svarbu ne tik skalbti, bet ir lyginti drabužius vadovaujantis priežiūros nurodymais, kurių pagrindinis – parinkti tinkamą temperatūrą. Nustačius per aukštą temperatūrą, ant tam tikrų audinių gali likti gelsvos arba tamsios dėmes. Karščiui yra itin jautrūs tokie audiniai kaip nailonas, šilkas, elastano sudėtyje turintys audiniai.

 

Vertėtų žinoti:

  • Nekabinkite elastano sudėtyje turinčių rūbų ant pakabų, nes jie ilgainiui išsitampys. Geriau dėkite juos į spintą.
  • Nepamirškite reguliariai nunešti specialios priežiūros reikalaujančius rūbus į valyklą – ypač striukes, paltus, proginius drabužius.
  • Sugedo užtrauktukas ar nuplyšo saga? Neskubėkite išmesti drabužio, nuneškite jį į taisyklą. 

 

Tausokite drabužius ir prisidėkite prie vartojimo mažinimo!