Dėmių valymas: kaip nesugadinti baldų ar drabužių? | nevark.lt

Dėmių valymas: kaip nesugadinti baldų ar drabužių?

Mažais, tačiau sparčiais žingsneliais artėja didžiosios metų šventės, tad kiekvieno namuose jau po truputį prasideda pasiruošimas. Deja, bet po intensyvaus darbų maratono tos kelios švenčių dienos prabėga žaibišku greičiu ir apie jas primena tik artimųjų dovanos, nenupuošta eglutė bei... dėmės, likusios ant drabužių, kilimų ar baldų. Dalijamės patarimais, kaip išvalyti nešvarumus nuo įvairių paviršių. 

 

Bazinės žinios

Pirmiausia, reikėtų įsidėmėti pagrindinę dėmių valymo taisyklę: kuo anksčiau imsitės valyti, tuo didesnė tikimybė, kad tai atliksite sėkmingai. Kartais pradelsus ilgiau, su daiktu gali tekti ir atsisveikinti...

 

Taip pat nepamirškite atkreipti dėmesio į daikto etiketę, valiklį patariama pirmiausia išbandyti ant mažiau matomo, nedidelio audinio ploto. Pasitaiko nemažai atvejų, kai dėmė ant drabužio pranyksta, tačiau jos vietoje atsiranda išblukęs plotas ar net skylė, tad būkite atsargūs.

 

Gėrimų dėmės

Jeigu šventės metu ant mėgstamos suknelės „puikuojasi“ raudonojo vyno dėmė, nedelsiant tą vietą kuo labiau nusausinkite, kad dėmė neišplistų. Audiniui sausinti naudokite švarų audinį ar popierinį rankšluostį. Iš pradžių nusausinkite kraštus ir po truputį judėkite link centro. Nusausinę dėmę, jai pašalinti galite panaudoti namuose turimas priemones, pavyzdžiui, druską. Reikės ja pabarstyti dėmę ir palaikyti iki 30 min, o tada išskalbti audinį pagal etiketėje esančius nurodymus.

 

Kavos ar arbatos pėdsakams galioja ta pati taisyklė – pirmiausia nusausinti. Dėmėms šalinti taip pat tiks druska arba vandenilio peroksido tirpalas (baltiems audiniams). Pirmuoju atveju reikėtų dėmę palaikyti itin sūriame vandenyje keletą valandų, o vėliau skalbti audinį. Valant dėmes nuo baltų audinių, priešingai – pirmiausia reikėtų audinį išplauti su balinamąja priemone, tuomet (jeigu dėmė neišnyko), valyti ją 20 % vandenilio peroksido tirpalu sumaišytu su vandeniu santykiu 1:9, o tada vėl išskalbti audinį.

 

Maisto pėdsakai

Bene didžiausias drabužių ir baldų priešas per šventes – riebalai. Sakoma, jog riebalų dėmės yra neįveikiamos, tačiau mes manome, kad nieko nėra neįmanomo. Apsitaškius riebalais, greitis turėtų būti geriausias mūsų draugas. Kitas bičiulis – indų ploviklis. Juo reikėtų padengti dėmės paviršių, šiek tiek palaikyti ir skalbti. Esama versijų, jog riebalų dėmes pašalinti padeda amoniakas, spiritas ar net krakmolas, tačiau patariame neįsijausti su eksperimentais.

 

Neretai sakoma, jog nėra tokio maisto, kurio skonio nepataisytų pomidorų padažas... Jeigu per šventes šio padažo teko paragauti ne tik jums, bet ir jūsų drabužiams ar baldams, į pagalbą derėtų pasitelkti vandens ir glicerolio tirpalą. Lygiomis dalimis sumaišykite šias dvi priemones ir palaikykite jame audinį. Vėliau išskalbkite rankomis ar skalbimo mašinoje.

 

Prakaito ir dezodoranto žymės

Kokie Naujieji metai be šokių? Geras vakarėlis yra tada, kai nuo šokių paskausta kojas, o veidu rieda prakaito lašeliai. Žinoma, tai vėliau atsispindi ir ant baltų marškinių ar suknelės – pažastų srityje atsiranda gelsvos prakaito ir dezodoranto dėmės. Jas išvalyti padės aukščiau minėtasis koncentruotas druskos tirpalas arba acto rūgštis (ja būtina atskiesti). Suvilgykite vatą tirpalu ir tapšnojamaisiais judesiais valykite dėmes, vėliau skalbkite audinį pagal etiketėje esančius nurodymus.

 

Vis dėlto, niekas taip gerai nesusitvarkys su dėmėmis, kaip savo darbą išmanantys profesionalai. Jeigu nenorite vargti patys, maišyti įvairių tirpalų ir užsiimti audinių mirkymais, kreipkitės į Nevark.lt specialistus. Užsisakius drabužių valymo paslaugą, kurjeris drabužių pasiimti atvyks tiesiai į jūsų namus ar biurą, o vėliau pristatys juos atgal švarius. Taip pat Nevark.lt galite užsisakyti baldų valymo ir kilimų plovimo paslaugą, kad po švenčių jūsų namų tekstilė vėl atrodytų kaip nauja.