Buto tvarkymas – meditacija ar kančia? | nevark.lt
blog

Buto tvarkymas – meditacija ar kančia?

Pripratę prie įprastos buities rutinos dažnai nepastebime, kaip kinta mūsų tvarkos suvokimas bei įpročiai. Vieniems namų tvarkymas tampa savotiška meditacija, leidžiančia pabėgti nuo darbų ar asmeninių rūpesčių, o kitiems – kančia, atidėliojama iki paskutinės akimirkos. Primename svarbiausius buities darbus, kuriuos turite atlikti tvarkydami savo butą.

 

Virtuvėje – nepriekaištinga tvarka

Net jeigu ir labai nemėgstate tvarkytis virtuvėje, šią buto dalį reikėtų tvarkyti dažniausiai. Norint išvengti nepageidaujamų gyventojų, derėtų nekaupti nešvarių indų, laiku nuvalyti paviršius, nusausinti plautuvę. Nepamirškite ir išsiurbti ir išplauti grindis, nes ant jų taip pat kaupiasi smulkūs maisto likučiai, riebalai ir pan. Viryklę ir orkaitę galima valyti rečiau, tačiau ilgai nedelskite – kuo labiau įsisenės riebalai, tuo sunkiau bus juos pašalinti. Užmeskite akį ir į naudojamus prietaisus – kavos aparatą, virdulį, el. grilį. Kai kurie jų reikalauja nukalkinimo ar kitų priežiūros procedūrų.

 

Pasirūpinkite dažniausiai lankoma buto vieta

Vonios ir tualeto patalpos – vieta, kurioje lankomės kasdien ir ne po vieną kartą, tad čia turi būti ypatingai švaru. Neretai sakoma, jog tikra meditacija yra idealiai išvalyti vonios kambarį. Jeigu tam pritariate, nedelsdami imkitės darbo! Praustuvės, vonios ar dušo kabinos valymas bei nepriekaištinga unitazo švara tuomet tikrai suteiks džiaugsmo, o vandens maišytuvuose matomas jūsų atspindys sukels ypatingą pasitenkinimą. Nepamirškite reguliariai išnešti šiukšles, išplauti grindis bei tvarkingai susidėlioti daiktus.

 

Svečiai įvertins jūsų pastangas

Miegamasis yra privati erdvė, kur gali žengti tikrai ne kiekvieno koja, tačiau svetainė yra buto jaukumo oazė. Nors galbūt kasdien joje ir nespindi paviršiai, tačiau prieš atvykstant svečiams, rodos, dūmai rūksta nuo tvarkymosi intensyvumo. Rekomenduojame reguliariai atlikti tam tikrus buities darbus, kad svečius galėtumėte pasitikti ne tik švariuose namuose, bet ir nepavargę. Kasdien tvarkingai susidėkite daiktus, nuneškite juos į jiems skirtas vietas – tai neužims daug laiko, bet duos daug naudos. Kartą per savaitę pašalinkite dulkes nuo spintelių, baldų paviršių bei palangių. Pagal poreikį išsiurbkite ir išplaukite grindis, nuvalykite grindjuostes.

 

Jeigu vis dėlto buto tvarkymas jums visai neskamba kaip būdas atsipalaiduoti, kreipkitės į specialistus, kurie padės pamiršti visus tvarkymosi rūpesčius. Buities paslaugų platformoje Nevark.lt galite ne tik užsisakyti namų tvarkymą, bet ir pasirinkti papildomas paslaugas, pavyzdžiui, šaldytuvo valymą ar patalynės keitimą. Beliks tik mėgautis buto tvarka ir švara!

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×