Buitinė chemija ir mūsų oda: kaip apsisaugoti? | nevark.lt

Buitinė chemija ir mūsų oda: kaip apsisaugoti?

Nepriekaištinga švara asocijuojasi su gaiviai dvelkiančiais namais. Tačiau buitinės chemijos kvapas gali tapti nemalonių pasekmių priežastimi. Netinkamai naudojama buitinė chemija sukelia odos dirginimą ir alergijas. Tad ką daryti, kad dėl namų spindesio nekentėtų oda?

 

Elementariausia apsauga – pirštinės. Valant paviršius su buitinės chemijos produktais privalu dėvėti pirštines, kurios apsaugos nuo tiesioginio sąlyčio su valikliu. Ir kaipgi be atidaus etiketės išstudijavimo. Buitinės chemijos gaminių etiketės skirtos ne laisvalaikio skaitiniams, o jūsų informavimui apie produktą, jo sudėtį bei naudojimą. Su labiau koncentruotais, stipresniais valikliais reikia elgtis ypač atsargiai, todėl skaityti etiketę – būtina. 

 

Tiesa, cheminių valiklių galima bent dalinai išvengti. Jeigu įmanoma paviršių nuvalyti be papildomų nenatūralių priemonių, reikėtų taip ir daryti. Tačiau jeigu švaros palaikymui reikalingos cheminės priemonės, geriau rinktis bekvapę buitinę chemiją, kadangi stipriausi dirgikliai slepiasi gardžiausiai kvepiančiose pakuotėse. Vienoje priemonėje taip pat turėtų būti kuo mažiau skirtingų chemikalų, taip išvengiama susidūrimo su alergenais bei stipraus odos sudirginimo.

 

Taigi, netinkamas buitinės chemijos naudojimas gali sukelti odos sudirginimą ar net alergiją. Reikėtų jų nemaišyti: daugelis buitinės chemijos priemonių gali sukelti odos sudirginimą, kuris dažniausiai pasireiškia priklausomai nuo produkto koncentracijos, dėl jo odą ne tik beria ir niežti, o ir peršti. Alergijos atveju oda neperšti, o kiti nemalonūs pojūčiai (bėrimas, niežulys, paraudimas) pasireiškia nepriklausomai nuo alergeno kiekio ir koncentracijos.

 

Dabar, kai kiekviename žingsnyje siaučia virusai, valyti tenka daug daugiau, o dezinfekcinio skysčio kvapas lydi visur, todėl labai svarbu tinkamai vėdinti patalpas ir nepersistengti: nuolat dezinfekuoti tik tuos paviršius bei daiktus, kuriuos liečiame parėję iš lauko, nereikėtų kiekvienąkart skandinti visų namų dezinfekcinio skysčio jūroje.