Baldų priežiūros patarimai | nevark.lt
blog

Baldų priežiūros patarimai

Kad ir kaip besirūpintume namų švara, vien tik susitvarkyti patalpas ir išsivalyti grindis bei paviršius – neužtenka. Dažnas pamiršta apie namuose esančius baldus, kuriems taip pat reikia ypatingos priežiūros norint, kad jie tarnautų kuo ilgiau.

 

Baldų naudojimas

Pirmiausia, svarbu baldus naudoti pagal paskirtį, pavyzdžiui, nesėdėti ant atlošų bei porankių, nes taip jie gali greičiau susidėvėti, prarasti savo funkcijas ar tiesiog sulūžti. Kilus kambario reorganizavimo idėjai atminkite, jog norint keisti baldų stovėjimo vietas, jų nederėtų stumdyti. Stenkitės juos atsargiai pernešti, kad nesugadintumėte paties baldo ir grindų paviršiaus.

 

Medinius baldus ar apdailos detales reikėtų ypatingai saugoti nuo skysčių, kad paviršius neišbrinktų ir nesideformuotų. Valyti tokius paviršius reikėtų specialiomis priemonėmis, skirtomis lakuotų paviršių valymui. Taip pat norint išsaugoti baldų ilgaamžiškumą, nepamirškite apie lanksčiąsias jų dalis – ratukus, metalines jungtis ar lankstus. Juos periodiškai reikėtų patepti specialia, tam skirta priemone.

 

Temperatūros ir drėgmės poveikis

Daugelis baldų veikiami temperatūros ar oro drėgmės pokyčių gali prarasti tam tikras savo savybes, pavyzdžiui, patamsėti. Patalpose esant sausam orui, medžiaga (ypač oda) – džiūsta, skyla, kinta jos spalva. Nerekomenduojama odinių baldų statyti prie šildymo prietaisų ir prieš tiesiogiai krintančius saulės spindulius. Mažose patalpose kartais sudėtinga to išvengti, tad patariama naudoti oro drėkintuvą ar kitas drėgmės patalpoms suteikiančias priemones.

 

Priežiūra ir valymas

Ant baldų, kaip ir ant kitų paviršių kaupiasi dulkės. Jas maždaug kartą per savaitę galite nuvalyti kempinėle, šluoste ar dulkių siurbliu. Prieš naudodami valymo priemones, atidžiai perskaitykite jų naudojimo instrukciją, kad nepakenktumėte baldų paviršiams. Griežtai venkite abrazyvinių priemonių.

 

Kartkartėmis reikėtų atlikti kruopštesnį baldų valymą. Odiniams baldams tiks valymas ūkinio muilo ir vandens mišiniu: ištirpinkite nedidelį ūkinio muilo kiekį vandenyje ir valykite baldo paviršių (stipriai netrinkite), vėliau nusausinkite minkšta šluoste. Jeigu valote odinį baldą, po valymo būtina panaudoti specialią odos priežiūros priemonę – impregnantą.

 

Vis dėlto, norint, kad baldai būtų išvalyti nepriekaištingai, geriausia šią užduotį patikėti specialistams. Nevark.lt užsisakę baldų plovimo paslaugą, sutaupysite jėgų, laiko bei išvengsite papildomo streso, nes profesionalai atliks darbą itin greitai ir kokybiškai. 

 

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×