Nepriekaištingas jaukumas: kaip prižiūrėti baldus ir kilimus? | nevark.lt
blog

Nepriekaištingas jaukumas: kaip prižiūrėti baldus ir kilimus?

Minkšti paviršiai suteikia namams jaukumo, bet tam, kad išlaikytume juos nepriekaištingai švarius, reikia skirti laiko ir pastangų. Minkšti baldai bei kilimai gali būti valomi namų sąlygomis arba valyklose, tad ką geriau rinktis?

 

Geriausia „prevencija“ prieš minkštų baldų susidėvėjimą – siurbimas. Dažnai nusiurbdami visus paviršius neleisite kauptis dulkėms, ilgiau išlaikysite baldo spalvą bei išvengsite įsisenėjusių dėmių. Jei baldą ištepėte, pirmoji pagalba – su sausa šluoste sugerti išpiltą skystį. Jokiu būdu nespauskite ir netrinkite šluostės, taip tik dar labiau ištepsite baldą. Jei namie laikote augintinių, baldų priežiūrai teks skirti dar daugiau dėmesio – nuolat valyti augintinių plaukus drėgna servetėle, dažniau siurbti minkštų baldų paviršius. 

 

Vertėtų atkreipti dėmesį ir gamintojo rekomendacijas: vienus baldus galima valyti drėgna šluoste, o kitiems tinka tik sausas valymas. Tiesa, svarbiausia – iš kokios medžiagos pagamintas baldas. Tai, kas tinka odinių baldų priežiūrai, netiks veliūriniams ar žakardiniams baldams. 

 

Jei baldas išteptas raudonu vynu ar turi kitų įsisenėjusių dėmių, verta kreiptis į specialistus. Bandydami išvalyti sunkiai išimamas dėmes galite nepagerinti situacijos, o atvirkščiai – nepataisomai sugadinti baldą. Užsisakę baldų valymo paslaugą Nevark.lt, būsite užtikrinti, kad profesionalus darbuotojai įvertins baldo būklę bei medžiagą ir jūsų baldai bus tinkamai išvalyti.

 

Nenustebinsime sakydami, kad kilimo priežiūrai taip pat svarbiausias siurbimas. Siurbti reikėtų ir prieš, ir pagal plauko kryptį, taip būsite tikri, kad iš kilimo pašalinti visi nešvarumai. Jeigu turite garinį dulkių siurblį – jis puikiai tiks kilimo išvalymui. Kilimus taip pat galima valyti su specialiais milteliais ar kilimų šampūnais. Prieš renkantis kilimui valyti skirtas priemones reikėtų pasidomėti gamintojo rekomendacijomis.

 

Dėmes ant kilimo galima valyti naudojant dėmių išėmėjus. Tiesa, kaip ir baldai, kilimai, net ir turint pačių geriausių intencijų juos atnaujinti, valant namų sąlygomis gali būti sugadinti, todėl senas ar kitas sunkiai išvalomas dėmes rekomenduojama patikėti profesionalams. Nevark.lt paslaugų užsakymo centre kilimai plaunami specialioje stacionariai įrengtoje mašinoje, kur pašalinamos visos dėmės ir purvas, kilimas išdžiovinamas, tad jums nelieka dėl ko sukti galvos – kilimas grąžinamas švarus ir sausas.

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×