Aplinkos priežiūra: kokius darbus reikėtų atlikti pavasarį? | nevark.lt
blog

Aplinkos priežiūra: kokius darbus reikėtų atlikti pavasarį?

Prasidėjus šiltajam sezonui, daugelio iš mūsų kiemuose pagreitį įgauna ir pavasariniai aplinkos tvarkymo darbai. Nevark.lt specialistai dalijasi, kokius darbus rekomenduojama atlikti pavasarį, kad vasarą galima jaukiai ir be rūpesčių leisti laiką kieme.

 

Bendra kiemo tvarka

Neretai namo ar sodo kiemas po truputį pavirsta daiktų sandėliu. Nereikalingas dviratis, senų padangų krūva ir vaikų išmėtyti žaislai tampa įprastais teritorijos atributais, tačiau argi ne mieliau vasarą rengti grilio vakarą tvarkingoje aplinkoje? Todėl atėjus pavasariui rekomenduojama atlikti generalinę kiemo tvarką – išvežti stambiagabarites atliekas į joms skirtas aikšteles, sutvarkyti vaikų žaislus, suremontuoti sulūžusias sūpynes.

 

Vejos paruošimas ir aeravimas

Pirmiausia vertėtų palaukti gerų orų ir tuomet, kai veja sausa, galima nuo jos pašalinti susikaupusias šiukšles, sugrėbti lakus, šakeles. Kad namų kieme ar sode auganti žolė būtų tanki ir džiugintų skaisčia žalia spalva, būtina užtikrinti, kad ji gautų pakankamai vandens bei deguonies. Tam neretai trukdo sukietėjęs žemės sluoksnis, todėl veją reikėtų aeruoti. Vejos aeravimas yra nedidelių skylių arba įpjovų sudarymas dirvožemyje spygliuotais aeravimo batais arba specialiu prietaisu – aeratoriumi.

 

Nepamirškite patręšti

Veja pasižymi savybe – pasisavinti naudingas medžiagas tada, kai atsiranda poreikis. Todėl galite rinktis ilgalaikio veikimo trąšomis, svarbu nepamiršti pasirūpinti šiuo procesu. Tręšti galima rankiniu arba mechaniniu būdu, priklausomai nuo poreikių ir prietaisų galingumo.

 

Svarbus aplinkos elementas – nugenėti medžiai

Apie medžių bei krūmų genėjimo svarbą tikriausiai žino kiekvienas, tačiau vertėtų ne tik žinoti, bet ir nepamiršti to atlikti bent kartą per metus. Pavasaris – tam puikiai tinkamas metas, nes ir lauke būti maloniau, ir šakos šiltuoju sezonu atsinaujina kur kas greičiau. Nugenėtas šakas galima panaudoti namų kūrenimui arba kompostavimui.

 

Kiemo dekoras – dekoratyviniai augalai

Norėdami suteikti savo kiemui jaukumo, pasirūpinkite dekoratyvinių augalų sodinimu. Pirmiausia paruoškite jiems vietą ir, esant poreikiui, dirvožemio mišinius. Sušilus žemei galima imtis šilumos reikalaujančias gėles – verbenas, petunijas, begonijas, pelargonijas, nasturtes.

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×