Deratizacija | nevark.lt

Deratizacija

Išvaduokite savo namus nuo graužikų


Deratizacija - graužikų naikinimas tam tikroje teritorijoje bei užtikrinimas, kad šie kenkėjai į ją nebegrįžtų.
Sutikti peles ar žiurkes savo namuose ar jų aplinkoje daug kam nėra malonu, tačiau bėdos vien tik šiuo nemalonumu nesibaigia. Šie gyvūnėliai pridaro daug žalos:
    • platina ligas: erkinį encefalitą, Laimo ligą, salmoneliozę, pseudo tuberkuliozę, leptozpirozę, jersiniozę, listeriozę ir t. t. Užsikrėsti jomis galima graužikui įkandus, liečiantis su gyvūnais ar su jų ekskrementais bei šlapimu;
    • gadina įvairius daiktus bei maisto atsargas. Graužikai gali pažeisti elektros laidus, o patekę į sandėlius ar rūsius, sunaikinti nemažą dalį jūsų maisto atsargų;
    • elgiasi agresyviai. Šie gyvūnai maži, tačiau pakankamai pavojingi. Ypač kai jų prisiveisia daugiau. Alkanos žiurkės gali užpulti ir apkandžioti mažus vaikus ar naminius gyvūnus. Būna, kad jos net suėda naminių paukščių ar triušių jauniklius.

Taigi jei matote, kad aplinkui ima šmirinėti pelės ar žiurkės, geriau iš karto imtis priemonių ir jas išnaikinti. Jei graužikų nėra daug, galite su šia užduotimi susidoroti ir nuodų, spąstų, lipnios juostos ar ultragarsinių atbaidymo priemonių pagalba.

Deratizaciją sudaro turimo objekto ištyrimas, perimetro nustatymas, monitoringas ir dokumentacija, graužikų naikinimas bei profilaktika, užtikrinanti, kad jie nebesugrįš.

Kokius graužikus naikiname?


Tai pelės ir žiurkės, kurios dažnai apsigyvena šalia žmonių ir naudojasi jų buities patogumais. Rudenį vėstant orams, graužikai ypač susidomi žmonių namų šiluma bei galimybe gauti maisto. Savarankiškas pelių ir žiurkių naikinimas gali pareikalauti nemažai kantrybės ir sukelti nemalonias emocijas. Juk tai reiškia, kad turėsite namuose išdėlioti spąstus, nuodus, o vėliau surinkti nugaišusius gyvūnus, taip pat saugoti, kad nuodais nepasivaišintų jūsų naminiai gyvūnai.

Kiek laiko užtrunka graužikų naikinimas?


Profesionalus pelių ar žiurkių naikinimas vykdomas keliais etapais, o trukmė priklauso nuo aplinkos, joje esančių sąlygų, graužikų kiekio ir t. t.

Pirmiausia reikia išanalizuoti pastato ar pastatų būklę, ištyrinėti per kur patenka kenkėjai. Taip pat įvertinti švarą, šiukšlių išnešimą, maisto likučių šalinimą, kadangi nešvara sukuria puikias sąlygas veistis graužikams. Neišsprendus šio klausimo, apie efektyvų pelių naikinimą nė neverta kalbėti. Aplink pastatą paprastai sudaromas apsaugos perimetras, kurio teritorijoje stebimi graužikų buvimo pėdsakai.

Atlikus visus šiuos tyrimus, galima parinkti efektyviausias pelių ar žiurkių naikinimo priemones.

Kokias priemones naudojame?


Mūsų komanda peles gaudo specialių dėžučių, kuriose yra nuodų, pagalba. Ne kartą įsitikinome, kad tai efektyvus metodas, norint suprasti, kiek nuodų buvo suėsta bei apsaugoti juos nuo kitų augintinių. Nuosavų namų teritorijose šios dėžutės tvirtinamos prie įvairių paviršių, o namų viduje naudojami specialūs lipdukai.
Daugiabučiuose graužikai naikinami tokiais etapais:

    • išdėliojame dėžutes;
    • po kurio laiko atvykstame jų patikrinti;
    • dar po kurio laiko dėžutes surenkame.
Standartinis deratizacijos planas objekte atrodo taip:
    • pastatų struktūros monitoringas;
    • pastatų sanitarinės būklės monitoringas;
    • apsaugos perimetro nustatymas;
    • graužikų veiklos pėdsakų sekimas;
    • personalo / gyventojų konsultavimas;
    • dokumentų ruošimas.

Ką daryti, kad kenkėjai nebegrįžtų?


Garantijų, kad pelės ar žiurkės nebesugrįš, duoti negalime. Efektyviausia profilaktinė priemonė, kaip jau minėta, yra nuolatinis švaros palaikymas patalpose.

Būna, kad vieną kartą išnaikinus graužikus, jie tikrai dingsta ilgam laikui. Tačiau jei gyvenate arčiau gamtos, šalia miško ar laukų apsuptoje sodyboje, supraskite, kad aplinkui pilna graužikų. Vasarą jie puikiai jaučiasi lauke bei randa ten sau maisto, bet orams vėstant, jūsų namai, rūsys ar sandėliukas jiems ima atrodyti kaip idealus nemokamas viešbutis su pilnavertišku maitinimu, šildymu ir kitokiais patogumais. Todėl nusiteikite, kad graužikus naikinti teks periodiškai.

(H2) Kodėl graužikų naikinimą verta patikėti profesionalams?

Tai nėra toks paprastas procesas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Nemažai žmonių įsivaizduoja, kad galima tiesiog nusipirkti nuodų pelėms ar pastatyti spąstus ir viskas tuo išsispręs. Iš tiesų kartais tai suveikia. Tačiau turėkite omenyje, kad tai greitai besiveisiantys ir ganėtinai protingi gyvūnai, todėl norint garantuotai juos bent kuriam laikui išnaikinti, reikia tinkamai įvertinti, kokiose vietose ir kiek spąstų palikti, kaip juos išdėlioti ir pan. Taip pat svarbu užtikrinti, kad graužikams skirtų nuodų nepasiektų jūsų augintiniai ar vaikai.
Dar vienas daug kam itin nemalonus etapas graužikų naikinime, kad nugaišusius gyvūnus reikia surinkti. Turint galvoje, kad jie gali būti ir užsikrėtę tam tikromis ligomis, mažai kam norisi prie jų liestis, net ir su pirštinėmis.

Jei kyla klausimų apie graužikų naikinimą ar turite kažkokių papildomų pageidavimų – susisiekite el. paštu info@nevark.lt ar telefonu +370 655 59 950.

Jūsų naršyklės versija yra pasenusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, kad galėtumėte peržiūrėti šią svetainę tinkamai. Atnaujinti naršyklę

×